Przynieś stare okulary!

Lubelski Cech Optyków podpisał umowę patronacką z Zespołem Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie, gdzie kształceni są przyszli optycy okularowi

Lubelski Cech Optyków nawiązał na początku listopada br. współpracę z Zespołem Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego.


Szkoła przy Al. Racławickich ma ponad 80-letnią tradycję w kształceniu zawodowym. Obecnie kształci w siedmiu zawodach. Dwa lata temu ofertę szkoły poszerzono o kierunek technik optyk w czteroletnim technikum. – Nowy kierunek wymagał od nas nie tylko szkolenia kadry, zorganizowania miejsca pracy, ale i wyposażenia pracowni czy zorganizowania praktyk – mówi Barbara Sieńko, dyrektor ZSChiPS.

Szkołę od niedawna wspiera Lubelski Cech Optyków, który pomoże m.in. w wyposażeniu pracowni. Celem jest zorganizowanie w placówce profesjonalnego salonu optycznego. Do tego potrzebne jest wyposażenie dla gabinetu i pracowni. – Chcemy pokazać, że nasz zawód nie ogranicza się tylko do umiejętności wykonywania okularów, ale oznacza też odpowiedzialność za wykonaną pracę. Optyk powinien mieć wiedzę o funkcjonowaniu układu wzrokowego, konstrukcjach soczewek i napraw okularowych – mówi Robert Polak, członek zarządu Lubelskiego Cechu Optyków.

Pracownicy cechu swoim doświadczeniem wesprą młodych ludzi w przygotowaniach do podjęcia pracy po skończeniu szkoły. Dla uczniów uczących się w zawodzie optyk okularowy poszukiwany jest obecnie sprzęt gabinetowy i warsztatowy. Pomóc mogą także czytelnicy „Nowego Tygodnia” wystarczy przynieść stare oprawki lub okulary do Biura Cechu, które mieści się przy ulicy Rynek 2 na Starym Mieście lub bezpośrednio do szkoły przy Al. Racławickich 7. Osoby zainteresowane akcją mogą kontaktować się z Biurem Cechu pod numerem telefonu 81 746 39 33.

Emilia Kalwińska