Przyroda w obiektywie

miejsce 1. - Wiktoria Dubiel ze Skordiowa (lat 11) - za zdjęcie pt.: „Poranek w lesie” (zdjęcie zrobione na polu za domem w miejscowości Skordiów)

We wtorek (8 listopada) w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym w Brzeźnie spotkali się członkowie jury, by wyłonić laureatów konkursu fotograficznego „Przyrodnicze Łowiska 2020”. Obrady były długie i bardzo burzliwe ze względu na wysoki poziom prac i ich wielką ilość.

Konkurs został zorganizowany przez Ośrodek Edukacyjno-Muzealny w Brzeźnie i Ośrodek Zamiejscowy w Chełmie Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych, chełmski Zarząd Okręgowy w Chełmie Polskiego Związku Łowieckiego i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie. Prace oceniali: dr inż. Rafał Kornas – kierownik Działu Kadr PWSZ w Chełmie, Mirosław Sawicki – łowczy okręgowy PZŁ w Chełmie, Ryszard Suszyński – kierownik Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego ZLPK w Brzeźnie oraz Paweł Łapiński – kierownik chełmskiego Ośrodka Zamiejscowego ZLPK.

– Zgłoszono 166 prac od 66 osób – mówi członek jury Paweł Łapiński. – Dane autorów zostały zaszyfrowane i zdjęcia przekazano członkom komisji. Każda praca podlegała indywidualnej ocenie pod względem techniki wykonania, oryginalności motywu oraz wartości estetycznych. Ostateczna punktacja to efekt zsumowania ocen cząstkowych każdego z jurorów.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają cenne nagrody od organizatorów oraz sponsorów: Koła Łowieckiego Nr 86 „Szpak” w Woli Uhruskiej, Koła Łowieckiego Nr 82 „Dubelt” w Chełmie, Koła Łowieckiego Nr 67 „Krogulec” w Lublinie oraz Koła Łowieckiego Nr 23 „Szarak” w Chełmie. – Planujemy nadal łączyć przyrodników i myśliwych we wspólnym celu – edukacji ekologicznej. Cieszymy się, że konkurs o tej tematyce spotkał się z tak pozytywnym odzewem wśród mieszkańców naszego województwa – podsumowuje P. Łapiński. (opr. bm)

Przyznano także wyróżnienia. Otrzymali je: Wiktoria Dubiel ze Skordiowa, Martyna Łopąg z Wierzbicy, Mateusz Bochen z Józefina, Zuzanna Stachel ze Stawu, Anna Walczuk z Rudy-Huty, Jerzy Odrzywolski z Korytkowa Dużego, Wiktoria Serwin z Syczyna oraz Oliwia Skowronek z Pilaszkowic Drugich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here