Przyspieszenie do Rzeszowa

Symboliczne wbicie pierwszej łopaty na granicy dwóch odcinków

Ruszyły prace na dwóch odcinkach S19 między Lublinem a Rzeszowem. Chodzi o obwodnicę Janowa Lubelskiego oraz odcinek do węzła „Lasy Janowskie”.


Symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty na granicy dwóch odcinków rozpoczęły się prace w terenie. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wicepremier Jacek Sasin, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Artur Soboń i wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

„Wykonawca obwodnicy Janowa Lubelskiego, firma Mota Engil Central Europe, prowadzi prace ziemne, natomiast na kolejnym odcinku, do węzła „Lasy Janowskie”, firma Strabag, porządkuje teren po wycince drzew i wytycza przebieg przyszłej trasy w terenie. Obaj wykonawcy gromadzą kruszywo potrzebne do realizacji inwestycji” – czytamy na stronie internetowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Prace trwają też na trzecim odcinku od węzła „Kraśnik Południe” do początku obwodnicy Janowa Lubelskiego. To nie wszystko. – „Za chwilę rozpoczną się prace w terenie na czwartym odcinku, na obszarze województwa lubelskiego i wkrótce otrzymamy decyzję na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla dwóch kolejnych odcinków w tym województwie. W październiku spodziewamy się ZRID na pierwszy z sześciu odcinków przyszłej S19 w woj. podkarpackim pomiędzy węzłem „Lasy Janowskie” a Sokołowem Małopolskim” – czytamy na stronie LUW.

Zgodnie z rządowymi planami drogą ekspresową z Lublina do samego Rzeszowa mamy dojechać w 2025 roku.

Opracował GR