Pstryk i radość idzie w świat

Już po raz piąty w Lublinie, a po raz drugi na Politechnice Lubelskiej pojawił się wielki uśmiech. Pracownicy i studenci uczelni w poniedziałek, 13 czerwca zrobili wspólne smile selfie. Jest to społeczna akcja w ramach Światowego Archiwum Uśmiechu.
Pomysłodawcą akcji jest gdański działacz kultury Marek Wysoczyński. Inicjatywa ma na celu pomoc chorym dzieciom oraz ludziom starszym. Najbardziej uśmiechnięte zdjęcia i rysunki trafiają do szpitali, szkół, hospicjów oraz domów opieki społecznej.
– Przywożę uśmiech do Lublina i zabieram go dalej w Polskę i za granicę – mówi Marek Wysoczyński. – Tworzymy świadomość, że każdy uśmiech jest ważny, że każdy z nas, zdrowy czy chory, słaby czy silny, sławny lub nieznany, może pomóc, uśmiechając się. Namawiam, abyśmy uśmiechali się, nawet kiedy jest nam źle, bo uśmiech jest nieoceniony w walce z chorobą i w rehabilitacji.
Uczelnia często angażuje się w akcje społeczne. – Chętnie uczestniczymy w akcjach naładowanych energią i radością. Tym bardziej, jeśli dzięki nim możemy pomóc innym – informuje Anna Michalska, kierownik Biura Rozwoju, Promocji i Kooperacji.
W tym roku zebrane uśmiechy trafią na wystawę w Galerii Narodowej Jordanii. MG