Pstryknij i wygraj!

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego organizuje piątą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Lubelskie. Smakuj życie”.
Najciekawsze zdjęcia nagrodzone zostaną sprzętem fotograficznym o wartości 3000, 2000 i 1000 zł!
Prace konkursowe mają pokazywać niepowtarzalne piękno Lubelszczyzny, szczególnie atrakcyjne dla turysty odkrywającego jego smaki zgodnie z podstawowym hasłem promocyjnym „Lubelskie. Smakuj życie”.
Konkurs odbywać się będzie w trzech obszarach: „Lubelskie Naturalnie”, „Lubelskie Aktywnie” i „Lubelskie Kulturowo”.
„Lubelskie Naturalnie”, to region widziany okiem (i obiektywem) ludzi wrażliwych na naturę, przyrodę i jej bogactwo, chronione m.in. w parkach narodowych, krajobrazowych, rezerwatach oraz w wielu obszarach Natura 2000 czy w unikalnym trójstronnym Międzynarodowym Rezerwacie Biosfery Polesie Zachodnie. – Liczymy na ciekawe ujęcia z turystycznych wypraw w takie miejsca, w tym zdjęcia pokazujące ludzi odkrywających tajemnice natury, także tych rozkoszujących się pobytem na wsi, w agroturystycznym gospodarstwie, odwiedzających np. miejscową pasiekę, sad czy winnicę – mówi Adrianna Iwan, kierownik oddziału public relations w Departamencie Promocji i Turystyki.

„Lubelskie Aktywnie”, to region ludzi aktywnych, uprawiających różne formy turystyki i relaksu – na rowerze, w kajaku, konno, na licznych szlakach regionalnych i lokalnych, w tym na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo, a także podczas wielu rajdów, spływów, maratonów i innych imprez przeznaczonych dla amatorów i profesjonalistów.
„Lubelskie Kulturowo”, czyli to, co wielu turystów lubi najbardziej – historyczne miasta i miejscowości pełne zabytków, muzeów, galerii, ale także znakomitych festiwali, festynów, jarmarków i innych masowych imprez organizowanych w plenerze.
Organizatorzy czekają na zdjęcia do połowy listopada. W grudniu nagrodzeni zostaną autorzy najlepszych zdjęć i odbędzie się pokonkursową wystawę.
Jest o co walczyć, bo nagrodami są sprzęt fotograficzny o wartości 3000, 2000 i 1000 zł.
Szczegółowy regulamin konkursu na lubelskie.pl