Psy-prezenty wyrzucane, jak śmieci

Zgroza! W czwartek, 16 stycznia, wolontariusze krasnostawskiej sekcji Straży Ochrony Zwierząt dowiedzieli się o aż dziewięciu (!) porzuconych psiakach, najprawdopodobniej prezentach pod ostatnią choinkę. W sumie na terenie powiatu krasnostawskiego w ciągu dwóch tygodni znaleziono 12 bezdomnych czworonogów.

Jedni wykazali się nieodpowiedzialnością, decydując, że na prezent pod choinkę wybiorą żywe zwierzę, drugim zabrakło serca, bo po świętach Bożego Narodzenia pozbyli się problemu, wyrzucając pieski z domu. Zresztą w wielu przypadkach „nieodpowiedzialni” i „niekochający” mogli być tymi samymi osobami – rodzicami, którzy w Wigilię dali swojemu dziecku szczeniaka. Gdy okazało się, że zwierzak nie potrafi jeszcze zapanować nad swoimi potrzebami fizjologicznymi, że narobił na dywan, że trzeba z nim wychodzić na dwór, że gubi sierść i brudzi, ludzie ci pozbyli się problemu najprościej, jak umieli – po prostu wyrzucili psy z domu, wywieźli za miasto, pozostawili w lesie.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni wolontariusze krasnostawskiej sekcji Straży Ochrony Zwierząt dowiedzieli się o dwunastu takich przypadkach! Smutny rekord padł w czwartek, 16 stycznia. – Brak nam słów, chce nam się płakać. „Ludzie” robią porządki noworoczne, bezdusznie pozbywają się zwierząt. Błagamy o domy tymczasowe. O wszystkich dowiedzieliśmy się dzisiaj – czytamy na facebooku SOZ Krasnystaw. Obok znajduje się zdjęcie dziewięciu przestraszonych szczeniaków…

Każdy, kto chce adoptować któregoś z psiaków, proszony jest o kontakt pod numerami tel. 781 145 024 lub 730 566 661. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here