Psycholog ma wzięcie

Mnóstwo mieszkańców zainteresowanych jest bezpłatnymi poradami psychologa uruchomionymi w gminie Żmudź. Teraz to już nie problemy finansowe są na pierwszym planie, a kłopoty rodzinne, wychowawcze z dziećmi, uzależnienia i depresje.

Podczas epidemii do urzędników z gminy Żmudź dochodziły niepokojące sygnały o problemach wielu mieszkańców zmagających się z depresjami, alkoholizmem i przemocą w rodzinie, trudnościami wychowawczymi z dziećmi. Z tego powodu uruchomiono w gminie bezpłatne porady psychologa oraz terapeuty terapii uzależnień. Aby umówić się na takie wizyty dzwoni teraz do Ośrodka Pomocy Społecznej w Żmudzi mnóstwo mieszkańców. Edyta Niezgoda, wójt gminy Żmudź, która poprzednio była pracownikiem socjalnym i temat jest jej bliski, rozważa rozszerzenie zakresu oferowanej pomocy.

– Zainteresowanych takim wsparciem psychologicznym jest wiele osób, a z problemami borykają się zarówno młodzież, jak i dorośli – mówi wójt Niezgoda. – Zauważyliśmy, że teraz to już nie kwestie finansowe stają się największym problemem, ale właśnie te społeczne, rodzinne, zdrowotne, jak brak opieki rodziny nad starszymi jej członkami, kłopoty wychowawcze z dziećmi i ich trudnościami w szkole. Ludziom trudno temu podołać, popadają przez to w depresję. Pomoc społeczna nabiera teraz innego charakteru niż przed laty, przed epidemią i trzeba temu sprostać. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here