Pszczółka laureatem!

Moniuszkowskie Praliny z Fabryki Cukierków Pszczółka zostały uznane za najlepszy polski produkt eksportowy 2019 roku. Lubelska firma znalazła się w gronie laureatów konkursu dla najlepszych rodzimych produktów i usług w konkursie „Lubię, bo polskie” Polskiego Radia.


– Celem plebiscytu jest promocja najlepszych polskich produktów i przedsiębiorstw, które gwarantują wysoką jakość i są ambasadorami Polski na świecie. Istotne, dla nas, jako pomysłodawców rankingu, jest także rozniecanie patriotyzmu gospodarczego Polaków, w tym postawy, która sprzyja nabywaniu produktów z uwzględnieniem miejsca ich pochodzenia – mówi Andrzej Rogoyski, prezes Polskiego Radia

Robert Rudnicki, prezes Fabryki Cukierków Pszczółka z wyróżnieniem

Moniuszkowskie Praliny to specjalna i wyjątkowa wersja Czekoladowych Fantazji, powstała w związku z 200. rocznicą urodzin słynnego polskiego kompozytora oraz ustanowieniem roku 2019 „Rokiem Stanisława Moniuszki”. – Nagroda w konkursie Polskiego Radia jest dla nas wielkim wyróżnieniem. W kontaktach z rynkiem zawsze podkreślamy, że jesteśmy firmą ze 100-procentowym polskim kapitałem. Dlatego było dla nas oczywiste, że musimy uczcić okrągłą rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, który w swoich dziełach odwoływał się do polskiego folkloru, literatury i tradycji – mówi Robert Rudnicki, prezes Fabryki Cukierków Pszczółka.

W 200-gramowych torebkach Stabilo znajdują się 4 rodzaje cukierków nawiązujących do utworów Stanisława Moniuszki: Adwokatowy Straszny Dwór, Czekoladowy Flis, Pistacjowa Halka oraz Kokosowa Hrabina.

Pszczółka znalazła się w prestiżowym gronie firm, które zostały wyróżnione w konkursie.

Polską Marką 2019 roku został PKN Orlen. W kategorii najlepszej polskiej usługi 2019 nagrodę otrzymały PKP za Wspólny Bilet. Za najlepszy polski produkt ekologiczny – naczynia jednorazowe z otrąb pszennych – nagrodzony został Biotrem.