Pszczółka wygrywa w Gdańsku

Trener Krzysztof Szewczyk może być zadowolony ze swoich podopiecznych, szczególnie z Włoszki Milazzo, która w sobotnim meczu uzbierała 14 punktów, 10 zbiórek oraz 5 asyst

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonały na wyjeździe DGT AZS Politechnikę Gdańską 77:70 i są coraz bliżej zrealizowania planu na rundę zasadniczą, czyli zakończenia pierwszego etapu rozgrywek na podium.

Sobotni mecz był wyrównany, zwłaszcza do przerwy. Po 5 minutach lublinianki prowadziły już 14:7, ale gospodynie nie dały za wygraną i jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty, nie tylko odrobiły straty, ale objęły prowadzenie (21:18). W drugiej kwarcie oba zespoły grały kosz za kosz, aż do ostatniej minuty. Wtedy to dzięki punktom Morgan Bertsch oraz Jennifer O’Neill Pszczółkom udało się odskoczyć na pięć punktów. Później zespół z Lublina utrzymywał bezpieczną przewagę.

Aż cztery zawodniczki lubelskiej drużyny zakończyły spotkanie z dwucyfrową liczbą punktów – Marina Fassina (16), J. O’Neill (15), Ilaria Milazzio (14) oraz M. Bertsch (13). Szczególnie imponująco wyglądają statystyki 26-letniej Milazzo. Włoska rozgrywająca, mierząca zaledwie 163 cm, do 14 punktów dorzuciła jeszcze 10 zbiórek (8 na swojej tablicy) oraz 5 asyst! BAS

Liczba dnia 5

razy na tablicy wyników w sobotnim meczu pojawiał się remis.
Tyle samo razy zmieniało się prowadzenie. 5 punktów wynosiła też największa przewaga Politechniki nad Pszczółką (21-16), a także różnica punktów, którą lublinianki wygrywały do przerwy.

DGT AZS Politechnika Gdańska – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:77 (21:18, 15:23, 19:20, 15:16)

Politechnika: Davis 20 (2×3), Hamblin 14 (16 zb.), Pyka 10 (2×3), Bujniak 5 (1×3), Rymarenko 2 – Ossowska 10, Scekić 8 (2×3), Strzelczyk 1.
Pszczółka: Fassina 16 (2×3), O’Neill 15 (1×3), Milazzo 14 (10 zb.), Bertsch 13, Pavel 6 – Niedźwiedzka 6, Poboży 4, Sklepowicz 3 (1×3), Kośla.