Pszczółka zaczęła od porażki

Amerykanka Jennifer O’Neill (na zdjęciu z piłką) zdobyła w sobotnim meczu dla Pszczółki 15 punktów

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS walkę o półfinały play-off rozpoczęły od porażki 73:76 z Basket 25 Bydgoszcz!

Początek sobotniego, pierwszego, rozgrywanego w Lublinie spotkania ćwierćfinałowego nie zapowiadał wielkich emocji i porażki naszych akademiczek. Lublinianki szybko uciekły przyjezdnym aż na 11 punktów (16:5), w czym największą zasługę miała Emilia Kośla. Zespół z Bydgoszczy szybko jednak się przebudził. Na początku drugiej kwarty nie tylko odrobił straty, ale objął nawet prowadzenie (w 12. minucie było 20:22). Do końca tej części trwała niezwykle zacięta, wyrównana walka.

Gdy po przerwie lublinianki znowu uciekły rywalkom na 8 punktów (42:34), a chwilę później nawet na 10 (51:41) wydawało się, że nic złego ich już nie spotka. KS Basket 25 nie poddał się jednak i skutecznymi akcjami Cierry Burdick (szalała na obu tablicach, zbierając aż 20 piłek!) oraz Julie McBride doprowadził do nerwowej końcówki. Na 9 sekund przed zakończeniem trafienie Janis Boonstry dało bydgoszczankom punkt przewagi (73:72), ale do remisu doprowadziła Martina Fassina. Ostatnie akcje to przewinienia J. O’neill (faul techniczny) i I. Milazzo (niesportowy), które na punkty, dające ostatecznie zwycięstwo zamieniła McBride.

– Tak naprawdę tego meczu nie przegraliśmy w ostatnich sekundach, tylko dużo wcześniej. Zadecydował brak zastawienia i ten element musimy poprawić przed kolejnym meczem – powiedział po  meczu Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółek.

Drugie, niedzielne spotkanie obu zespołów zakończyło się już po zamknięciu tego wydania tygodnika. MAG

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin – KS Basket 25 Bydgoszcz 73:76 (20:15, 16:19, 20:15, 17:27)

Pszczółka: Fassina 18, Bertsch 13 (1×3), Milazzo 8, Kośla 7, Pavel 4 (9 zb.) – O’Neill 15 (3×3), Sklepowicz 4, Poboży 4, Niedźwiedzka.

Basket: Burdick 18 (20 zb.), Evans 15 (1×3), McBride 12 (1×3), Michałek 10 (2×3), Międzik 6 (1×3) – Stankiewicz 9 (1×3), Boonstra 6.