Pszczółki tanio skóry liderowi nie sprzedały

Nie udało się koszykarkom Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS przerwać Arce Gdynia zwycięskiej serii w Energa Basket Lidze Kobiet. W meczu 6. kolejki, rozegranym w niedzielę, akademiczki z Lublina uległy liderowi rozgrywek w jego hali 54:66.

Na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty lublinianki, po rzucie Briany Day, przegrywały zaledwie 15:17. Niestety, do końca tej części, a także przez sześć minut drugiej kwarty (w sumie ponad 8,5 minuty) Pszczółki ani razu nie trafiły do kosza i Arka uciekła im aż na 18 punktów (15:33). Strzelecką niemoc na 3:25 przed przerwą przerwała dopiero Litwinka Giedrė Labuckienė, trafiając z wyskoku za dwa.

Na początku trzeciej kwarty akademiczkom udało się zmniejszyć straty zaledwie do 4 punktów, po efektownym wjeździe pod kosz Alexis Peterson (34:38). Niestety, po chwili miejscowe bezlitośnie wykorzystały błędy Pszczółek i po serii 7:0 znowu odskoczyły na bezpieczny dystans (45:34).

Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka jeszcze raz zerwały się do walki i w 27. minucie zbliżyły się do miejscowych na 5 punktów (47:42). Było to jednak wszystko, na co w niedzielę lubliniankom pozwoliły koszykarki lidera rozgrywek.

BAS

Pozostałe spotkania 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet:

Energa Toruń – Enea AZS Poznań 79:83 (28:19, 17:32, 21:17, 13:15) * AZS Uniwersytet Gdański – DGT Politechnika Gdańska 58:74 (18:16, 7:16, 14:20, 19:22). Niedzielne mecze: CosinusMED Widzew Łódź – Artego Bydgoszcz, PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp – Ślęza i CCC Polkowice – Wisła Kraków zakończyły się po zamknięciu tego wydania tygodnika.

12. Wisła 3 5 231-195

W następnej kolejce – 23 listopada: Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS – DGT Politechnika Gdańska (godz. 17:00).

Arka Gdynia – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 66:54 (21:15, 13:12, 18:16, 14:11)

Arka: Balintova 15 (3×3), Papova 12, Kastanek 5 (1×3), Gülich 10 (11 zb.), Allen 7 oraz Greinacher 7, Slamova 7 (1×3), Podgórna 3 (1×3), Rembiszewska.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS: Day 11 (7 zb.), Labuckienė 11, Peterson 11 (7 zb.), Szott-Hejmej 6 (1×3), Adamowicz 5 (1×3) oraz Degbeon 6, Popović 4, Sklepowicz.
Sędziowali: Michał Proc, Arnauld Kom Njilo, Marcin Gawron.