Pszczółki użądliły Katarzynki

Koszykarki Pszczółki bardzo szybko zrehabilitowały się za porażkę na inaugurację z Artego Bydgoszcz i w 2. kolejce rozgromiły Katarzynki z Torunia

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie dały żadnych szans, w wyjazdowym meczu 2. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, toruńskim Katarzynkom. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka wygrały środowe spotkanie różnicą aż 30 punktów – 92:62.

Lublinianki od początku dyktowały warunki. Praktycznie nie myliły się i po trzech minutach wygrywały już 11:2. Akademiczki świetnie radziły sobie zarówno z linii osobistych, jak również zza linii 6,75 m. Gdy „3” popisała się Jovana Popovic prowadziły 18:6.

Na początku drugiej kwarty, gdy „trójkę” zapisała na swoim koncie Maja Šćekić, AZS UMC wygrywał już 29:13. Na przerwę koszykarki trenera Szewczyka schodziły prowadząc 48:24 i wiadomo było, że nic złego im już stać się nie może. Najwięcej punktów (22) dla Pszczółek zdobyła Popovic, trafiając 6 z 14 rzutów z gry (w tym trzy “3”) oraz 7 z 7 wykonywanych wolnych.

MMKS Katarzynki Toruń – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 62:92 (10:24, 14:24, 16:25, 22:19)

Pszczółka: Popović 22 (3×3), Peterson 12, Degbeon 10, Szott-Hejmej 10 (1×3), Labuckiene 8 – Adamowicz 20 (4×3), Sklepowicz 3 (1×3), Duchnowska 3, Trzeciak 2, Pawłowska 2.
Katarzynki: Scekić 20 (2×3), Urbaniak 7 (1×3), Tłumak 5 (1×3), Podkańska 5, Telenga 5 – Dedić 12, Dobrowolska 7 (1×3), Wieczyńska 1, Niedziółka, Urban.

Pozostałe mecze 2. kolejki (9.10):

Widzew Łódź – Ślęza Wrocław 53:70 * Artego Bydgoszcz – DGT Politechnika Gdańska 92:54 * PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp – Arka Gdynia 82:89 * CCC Polkowice – AZS Uniwersytet Gdańsk 90:50 * mecz: Enea AZS Poznań – Wisła Kraków przełożony na 17 grudnia.

3. kolejka (12/13.10):

Wisła – Artego 65:61 * pozostałe mecze m.in. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS – PolskaStrefaInwestycji Enea zakończyły się po zamknięciu wydania.