Pszczółki wciąż niepokonane

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wciąż pozostają jedyną drużyną w obecnym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet, która nie zaznała jeszcze porażki. Podopieczne trenera Krzysztofa Szewczyka w sobotę wygrały kolejny, piąty mecz, pokonując w Poznaniu AZS Politechnikę 67:58!

Gospodynie przez trzy kwarty grały z Pszczółkami jak równy z równym. Na 10. minut przed końcem prowadziły nawet 47:45. Ostatnią kwartę „otworzyło” trafienie Darii Marciniak, jednak od tego momentu skuteczniejsze były lublinianki. Serbska rozgrywająca Aleksandra Stanacev najpierw doprowadziła do remisu, a chwilę później po jej rzucie zespół z Koziego Grodu objął prowadzenie (52:49), którego nie oddał już do końca. Oprócz trafień Stanacev kluczowe dla końcowego wyniku były trafienia z linii rzutów wolnych Ivany Jakubcovej oraz Kamiah Smalls. MAG

Enea AZS Politechnika Poznań – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 58:67 (15:22, 18:14, 14:9, 11:22)

Politechnika: McCray 13, K. Trzeciak 7 (1×3), Banaszak 6, Davis-Reimer 9, Popović 9 (1×3) – Marciniak 12 (1×3), Rogozińska 2, Makurat, Demczur.

Pszczółka: Smalls 20 (3×3), Mack 15 (11 zb.), Jakubcova 13 (2×3, 10 zb.), Stanacev 10 (1×3), O. Trzeciak 2 – Sklepowicz 3, Kośla 2, Kurach 2, Niedźwiedzka, Duchnowska.
Sędziowali: Kucharski, Kamińska, Podkowińska. Widzów: 280.