Puchar dla Lubnaru, brawa dla wszystkich

LUBNAR Lublin, zwycięzcy turnieju

Kolejna odsłona charytatywnego turnieju o puchar Fundacji Krok do Marzeń za nami. W szóstej już edycji piłkarskich zmagań, rozgrywanych w sobotę w gościnnej hali Zespołu Szkół w Piaskach, o zaszczytne trofeum rywalizowało 16 zespołów. Po raz pierwszy w historii najlepszą okazała się drużyna LUBNAR Lublin!


Ekipa Adama Tuziemskiego pokonała w finale po rzutach karnych 2:0 zespół Soft Bait Systems. W regulaminowym czasie był remis 1:1.

W meczu o 3. miejsce Zamkowo, broniące wywalczonego przed rokiem trofeum, nie dało szans ekipie Zatorze, wygrywając 6:0 (4:0).

Nie wyniki były jednak w sobotę w Piaskach najważniejsze, ale pomoc podopiecznym Fundacji Krok do Marzeń. Dzięki wpisowemu do turnieju oraz licytacji sportowych pamiątek m.in. piłki oraz reprezentacyjnej koszulki od Zarządu PZPN (ofiarowanej przez LZPN) udało się uzbierać około 3 tysięcy złotych.

Kolejna edycja turnieju odbędzie się 4 stycznia 2020 r. Udział w niej mają zagwarantowany już zespoły, które w tym roku zajęły miejsca 1-6. BAS

Organizatorzy turnieju: Fundacja Krok do Marzeń, Stowarzyszenie OAKP za pośrednictwem „Nowego Tygodnia”, patrona medialnego zawodów, serdecznie dziękują za wsparcie i pomoc: Waldemarowi Szałkowi, dyrektorowi Zespołu Szkół w Piaskach, Piotrowi Sakowi z Olimp Trofea Sportowe, Ośrodkowi Szkolenia Kierowców Szybcy i Świetni oraz Michałowi Kułajowi, który zapewnił świetną oprawę muzyczną turnieju.

Nagrody indywidualne

* najlepszy strzelec – Bartłomiej Barwiak (Zamkowo) – 10 goli
* najlepszy bramkarz – Mikołaj Kostrzewa (Lubnar Lublin)
* najlepszy zawodnik – Paweł Bielak (Lubnar Lublin)
Nagrodę Fair Play otrzymał Czesław Rak (Lubnar), najstarszy zawodnik turnieju.

Kamil Misztal, prezes Fundacji Krok do Marzeń wyróżnia nagrodą Fair Play Czesława Raka, najstarszego zawodnik turnieju oraz statuetką Bartłomieja Barwiaka, najlepszego strzelca