Puchar Nowego Tygodnia dla ZURB

ZURB - zdobywcy Pucharu Nowego Tygodnia. Tej jesieni z trzech rozegranych spotkań z AleTaxi Patryk Stadnicki i spółka wygrali dwa! Najważniejsze było to piątkowe zwycięstwo

ZURB najlepszą drużyną piłkarskiego Pucharu Nowego Tygodnia! W finale brązowi medaliści zakończonej przed tygodniem 10. edycji Jesiennej Ligi Orlikowej pokonali mistrzów AleTaxi 3:1. Bohaterem piątkowego meczu o pierwsze miejsce, a także wcześniejszych pucharowych zmagań był Patryk Stadnicki, który w finale zdobył dwa gole, a w trzech meczach w sumie trafiał do siatki rywali aż siedem razy.

W drodze do wielkiego finału ekipa ZURB pokonała w 1/4 finału FC Balon 3:2 (bramki dla zwycięzców już w pierwszej połowie, wygranej 3:0 zdobyli: Patryk Stadnicki 2 i Kamil Dudek) oraz w półfinale FLN LABEL 4:2 (Patryk Stadnicki 3, Patryk Świdziński).

Finałowe spotkanie, rozegrane w piątkowy wieczór na Orliku na Felinie, mimo trudnych warunków (przenikliwe zimno i silny wiatr) stało na bardzo wysokim poziomie.

ZURB objął prowadzenie w 13. minucie po znakomitym uderzeniu z rzutu wolnego niezawodnego Patryka Stadnickiego. Gdy po przerwie, po ładnej akcji z Patrykiem Świdzińskim, Marcin Kijek podwyższył na 2:0 wydawało się, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego. Nie minęło 60 sekund, a gola dla AleTaxi zdobył niezwykle aktywny od początku meczu Michał Rycerz. Taksówkarze za wszelką cenę dążyli do wyrównania i… natknęli się na kontratak zakończony celnym strzałem… Stadnickiego. ZURB pokonał AleTaxi 3:1 i zgarnął Puchar Nowego Tygodnia!

– Bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie. To był kolejny, już trzeci tej jesieni zacięty mecz z taksówkarzami i cieszymy się, że po raz drugi okazaliśmy się lepsi. Moja radość jest tym większa, że mogłem dołożyć sporą cegiełkę do tego zwycięstwa – mówi tygodnikowi 26-letni Patryk Stadnicki, najlepszy zawodnik finałów i pucharowych zmagań, wychowanek Lublinianki, który w latach 2012-14 występował z drużyną z Wieniawy w piłkarskiej III lidze.

Jako ciekawostkę warto odnotować, że w rozgrywkach Ogniska TKKF Omega, których organizatorem jest Zbigniew Furman, gra już od ponad 15 lat. To i tak mało w porównaniu do Pawła Plaka, bramkarza ZURB, który piłkarską przygodę z amatorskimi zmaganiami kontynuuje już ponad 30 lat!

Puchar Nowego Tygodnia

Finał

ZURB – AleTaxi 3:1 (1:0)

ZURB: Paweł Plak, Sławomir Bucoń, Sylwester Rozdzialik, Patryk Górski, Robert Swić, Kamil Dudek, Patryk Świdziński, Marek Górski, Marcin Kijek, Michał Kanar, Marcin Paczkowski, Patryk Stadnicki.

AleTaxi: Krzysztof Burdzicki, Grzegorz Bartnik, Norbert Iwanek, Tomasz Bronikowski, Mateusz Siedlecki, Marcin Orłowski, Wojtek Czernicki, Marcin Pytka, Arkadiusz Sidor, Mateusz Gawryszczak, Michał Rycerz, Grzegorz Czopek, Paweł Łapa.

Bramki: 1:0 Stadnicki 13, 2:0 Kijek 25, 2:1 Rycerz 26, 3:1 Stadnicki 28.

o 3. miejsce

FLN LABEL – FC Kumple

5:7 (1:2)

Bramki: Dawid Adamczyk 2, Paweł Gaś 2, Bartosz Gajo – Paweł Bugała 4, Patryk Grzegorczyk, Mateusz Pliszka, Bartłomiej Ślepowroński.