Puchar Solidarności dla taksówkarzy

Ekipa Brak Tlenu w Pucharze Solidarności musiała zadowolić się trzecią lokatą
Ekipa Brak Tlenu w Pucharze Solidarności musiała zadowolić się trzecią lokatą

Świetnie zakończył się letni sezon orlikowy dla piłkarzy AleTaxi. Taksówkarze dwa tygodnie po tym, jak wygrali w Lublinie 10. edycję ligi organizowaną przez Ognisko TKKF Omega, sięgnęli także po Puchar Solidarności. W finale po zaciętej walce pokonali 4:3 Spiżarnię. Trzecie miejsce w pucharowych zmaganiach przypadło ekipie Brak Tleny, po wygranej w decydującym spotkaniu z Omegą 2:0.

Finał był wyjątkowy, tak jak tegoroczne trofeum. Przez dziewięć lat piłkarze-amatorzy rywalizowali o Puchar Omegi, organizatora rozgrywek, w tym roku z uwagi na 40-lecie NSZZ Solidarność stawką zmagań był Puchar Solidarności.

AleTaxi szybko zdobyło dwa gole i gdy wydawało, że jest już po meczu Spiżarnia wyrównała! Na początku drugiej części strzeliła zdobyła kolejną bramkę i pachniało sensacją.

Końcówka spotkania należała jednak do taksówkarzy. Trzy minuty przed końcem znowu mieliśmy remis. Nadzieje Spiżarni, na zdobycie trofeum rozwiał niespełna 60 sekund przed końcowym gwizdkiem Michał Rycerz, zdobywając czwartego gola, jak się po chwili okazało na wagę zwycięstwa w finale i wygrania całych rozgrywek.

– To był piękny finał. Po końcowym gwizdku Arkadiusz Sidor dumnie trzymał w dłoniach Puchar Solidarności, trofeum wielkiej prawdy historycznej z 1980 roku. Dziękuję serdecznie wszystkim zespołom za udział w tym pięknym piłkarskim święcie – mówi Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator futbolowych zmagań dla amatorów w Lublinie już od ponad 35 laty. BAS

Puchar Solidarności

Półfinały
Spiżarnia – Omega 4:1
Bramki: Adrian Pisarek 2, Marcin Małocha, Sławomir Olejnik – Bartłomiej Grabowiec.
Brak Tlenu – AleTaxi 2:8
Bramki: Paweł Ogórek, Piotr Kwiatkowski – Arkadiusz Sidor 3, Krzysztof Burdzicki 3, Marcin Orłowski, Mateusz Siedlecki.
Finał
AleTaxi – Spiżarnia 4:3
Bramki: Mateusz Siedlecki 2, Michał Rycerz 2 – Adrian Pisarek 2, Szymon Josicz.
o 3. miejsce
Brak Tlenu – Omega 2:0
Bramki: Paweł Ogórek 2