Puchar trafił w ręce Przyrodników

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie wywalczył tytuł Akademickiego Mistrza Województwa Lubelskiego w piłce nożnej mężczyzn. W spotkaniu finałowym podopieczni trenera Marka Wawra pewnie pokonali Akademię Nauk Stosowanych Wincentego Pola 3:0. Trzecie miejsce zajął UMCS, który w półfinale uległ późniejszym mistrzom w rzutach karnych 3:4.

Zespół Uniwersytetu Przyrodniczego zdobył mistrzowski tytuł AMWL już po raz szósty.

– Nasz sukces cieszy tym bardziej, bo rywalizacja w tym roku była naprawdę niezwykle wyrównana i stała na bardzo wysokim poziomie – mówi Marek Wawer, trener zwycięskiej drużyny.

Co ciekawe, finał był rewanżem za potyczkę z fazy grupowej. W pierwszym meczu późniejszych finalistów górą byli zawodnicy z Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola, którzy ograli Przyrodników aż 4:0.

UP, ANS oraz UMCS będą reprezentowały województwo lubelskie w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski. BAS

o 1. miejsce

Uniwersytet Przyrodniczy Lublin – Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola 3:0 (0:0)

UP: Krajewski, Leśniak, Góralski, Jaroszek, Sałamacha, Murat, Drozd, Krawiec, Rak, Sienkiewicz, Koneczny, Bojanowski, Sowisz, Bryczek.

ANS: Toruń, Duda, Błaszczak, Warecki, Pathan, Kuciński, Szczawiński, Giletycz, Rudzki, Jarosz, Sołtys, Adamchuk.

Bramki: Koneczny, Murat 2.

o 3. miejsce

UMCS Lublin – Politechnika Lubelska 5:1 (2:0)

UMCS: Długosz, Niewiński, Górka, Frąckowiak, Tomasiak, Niegowski, Chodziutko, Skrzypek, Pęcak, Poleszak, Chwedoruk, Cygan, Vishneuski, Zawiślak, Żurek, Chabros, Zdunek, Maniychuk.

Politechnika: Kałaska, Futrzyński, Bańkowski, Janik, Jabłoński, Mykytiuk, Leszczyński, Stankiewicz, Robaczyński, Czerwonka, Adamski, Pytka-Wasil, Obuchowski.

Bramki: Poleszak 2, Chwedoruk, Chodziutko, Żurek – Jabłoński.