PWSZ z kolejnym porozumieniem

Kolejna dobra wiadomość dla studentów lotnictwa i prestiż dla chełmskiej uczelni. Chełmska PWSZ została zaproszona do współpracy z kolejnymi liniami lotniczymi. Tym razem chodzi o narodowe linie lotnicze – LOT.

W ubiegłym roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie została partnerem największej, niskokosztowej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej – Wizz Air. Potem było porozumienie o współpracy z linią lotniczą Enter Air. Teraz przyszła pora na Polskie Linie Lotnicze LOT. To oznacza korzyści nie tylko dla uczelni, ale też studentów.
– Przykładamy dużą wagę do tego, aby studenci mieli możliwość poznania rzeczywistych warunków pracy pilota i rozpoczęcia zawodowej kariery od razu po studiach – podkreśla Arkadiusz Tofil, rektor chełmskiej Uczelni.
A dzięki porozumieniu będą mieli taką możliwość. Mowa nie tylko o praktykach. Polskie Linie Lotnicze LOT chcą, aby absolwenci PWSZ w Chełmie dołączyli do ich załogi, dlatego początkowy proces rekrutacji na stanowisko pilota będzie odbywał się na ternie chełmskiej uczelni. Wcześniej studenci będą mogli wziąć udział w specjalnych spotkaniach z pilotami PLL LOT oraz specjalistami od zasobów ludzkich, którzy pomogą odpowiednio przygotować im się do rekrutacji.
– Dodatkowo uczelnia i linie lotnicze będą realizowały wspólne projekty, eventy, konferencje oraz kampanie, które będą miały na celu promocję lotnictwa cywilnego oraz sportów lotniczych wśród młodzieży szkolnej, a także popularyzację zawodów lotniczych wśród kobiet – dodaje Krzysztof Ćwiek z działu promocji uczelni. (mg)