PZU BeKSa CUP dla Gryfa

BKS Lublin (Biali) zajęli w turnieju drugie miejsce. Zespół trenera Kamila Biegaja reprezentowali: Piotr Piasecki, Krystian Kamiński, Oliwier Klepacki, Tymek Łobejko, Kacper Wójtowicz, Franciszek Kwiatkowski, Nikodem Wisowski, Dawid Tyndel i Nikodem Wasiłek

W sobotę (11 grudnia) w Centrum Sportu AKADEMOS w Lublinie rozegrany został piłkarski turniej rocznika 2012 PZU BeKSa CUP, będący jednocześnie XXIII Memoriałem Mieczysława Kieronia, długoletniego działacza sportowego, trenera i wychowawcy młodzieży. W turnieju najlepsza okazała się ekipa zamojskiego Gryfa, która w finale w rzutach karnych pokonała 2:1 gospodarzy turnieju, lubelski BKS (Biali). Trzecie miejsce zajęła Vrotcovia.

Mieczysław Kieroń z lubelską piłką związany był przez ponad 30 lat. Jako trener piłkarski pracował w Motorze (był asystentem Jerzego Adamca, z którym nasz zespół zdobył złoty medal mistrzostw Polski juniorów), KS Spójnia, Budowlanych, a od 1991 roku w BKS Lublin.

Od 1974 roku pracował w Zarządzie Oddziału Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego piastując kolejno stanowiska kierownika ds. sportowych, kierownika wyszkolenia  i wiceprzewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego SZS. W 1995 roku został wiceprezesem do spraw młodzieży w Lubelskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej. Zmarł w Lublinie 17 września 1998 roku.

Memoriał Mieczysława Kieronia odbył się sobotę już po raz 23.

W zawodach wystartowało sześć klubów (po dwie drużyny wystawiły BKS oraz Vrotcovia).

Najlepszą okazała się ekipa Gryfa Gmina Zamość, która w decydujących spotkaniach potrafiła w rzutach karnych pokonać gospodarzy – w półfinale zespół BKS Niebiescy, a w finale BKS Biali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here