Rachunki za ciepło znowu w górę!

To nie jest dobra informacja dla mieszkańców Chełma. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził kolejną podwyżkę taryfy ciepła na wniosek chełmskiego MPEC. Dla spółki to minimalizowanie straty, ale dla ludzi wyciąganie kolejnych złotówek z coraz cieńszego portfela. Ile tak wytrzymają?

Od miesięcy wszyscy zmagamy się z ogromną inflacją. Niewiele jest towarów i usług, których ceny jeszcze nie wzrosły. A niektóre, jak energia, nie zatrzymały się i stale idą do góry. W ubiegłym roku Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej podnosiło cenę ciepła już dwa razy. Urząd Regulacji Energetyki zatwierdzał nowe taryfy w marcu i grudniu. Nie pomógł apel do URE Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która jest największym odbiorcą ciepła w mieście. Ewa Jaszczuk, prezes ChSM, tłumaczyła wówczas, że od 2016 roku, cena zamówionej przez Spółdzielnię mocy cieplnej wzrosła o 40,8 proc. a cena ciepła aż o 67,3 proc. A wprowadzona w grudniu podwyżka na poziomie niecałych 20 proc. poskutkuje tym, że właściciel 50-metrowego mieszkania zapłaci za ogrzewanie o 460 zł więcej w porównaniu do poprzedniego roku…

Ciąg dalszy artykułu jest dostępny w wydaniu papierowym i w wydaniu PDF z 04.04.2022 r.

Doskonale rozumiemy, że sprzeczne informacje, fake newsy i plotki mogą wywoływać obawy. Cenimy Twój spokój, dlatego u nas dostaniesz tylko sprawdzone wiadomości i rzetelnie przygotowane materiały.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here