Rada MPEC okrojona

W Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Chełmie szykuje się nie tylko zmiana na stanowisku prezesa. W najbliższym czasie prezydent Jakub Banaszek będzie musiał uzupełnić skład rady nadzorczej. W ostatnich dniach rezygnację z pracy w niej złożył Zdzisław Szwed, członek zarządu województwa lubelskiego.

Ponad tydzień temu prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Chełmie, Artur Jędruszczuk, zupełnie niespodziewanie złożył wniosek do rady nadzorczej o odwołanie go ze stanowiska. Rada tym tematem jeszcze się nie zajmowała i nie wiadomo, kiedy to uczyni, bo termin posiedzenia nie został ustalony.

Tymczasem kilka dni po tym, jak Jędruszczuk zdecydował, że nie chce dalej być prezesem MPEC, rezygnację z pracy w radzie nadzorczej złożył jej wiceprzewodniczący Zdzisław Szwed, na co dzień członek zarządu województwa lubelskiego – ustaliliśmy nieoficjalnie. Jak dowiedzieliśmy się, Szwed nie był w stanie pogodzić pracy w Urzędzie Marszałkowskim z pełnieniem funkcji w radzie nadzorczej MPEC. Próbowaliśmy się z nim skontaktować, ale jego komórka milczała.

Po rezygnacji Szweda w radzie nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej są już dwa vacaty. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu odszedł z niej Janusz Cieszyński, który pełnił funkcję przewodniczącego. Do dziś to stanowisko nie jest obsadzone. Obecnie zasiadają w niej cztery osoby, dwie reprezentują właściciela spółki, czyli miasto (Karol Tchórzewski i Tomasz Kulikowski), a dwie pozostałe to przedstawiciele załogi (Marek Wałecki i Andrzej Choiński). (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here