Radca prawny z wyrokiem

Sąd odwoławczy utrzymał wcześniejszy wyrok w mocy i potwierdził winę 59-letniego Ryszarda K. Radca prawny z Lublina został skazany za kierowania autem po alkoholu oraz stosowanie przemocy wobec policjantów.


Sprawa ciągnęła się cztery lata. Wszystko zaczęło się na ul. Baśniowej w Lublinie. Radca jechał volkswagenem golfem i uderzył w taksówkę. Nie zatrzymał się, tylko odjechał kilkaset metrów dalej pod swój dom.

Taksówkarz ruszył w pogoń. Po chwili dopadł szofera i między mężczyznami doszło do sprzeczki. Prawnik nie chciał czekać na przyjazd policji i poszedł do domu. Taksówkarz wezwał patrol i stwierdził, że od kierowcy golfa wyczuł woń alkoholu. Mundurowym otworzyła żona, która stwierdziła, że mąż po powrocie nie pił żadnych trunków. Gospodarz najpierw się tłumaczył funkcjonariuszom, a potem ich wypchnął za próg.

Z jego ust miały paść wtedy obraźliwe słowa. Patrol wezwał posiłki i 58-latek został skuty kajdankami. Na komendzie, po 3 godzinach od drogowego zdarzenia, wydmuchał w alkomacie – 1,3 promila alkoholu. Przekonywał, że wypił w domu szklankę whiskey, ale biegły uznał, że mężczyzna musiał pić znacznie wcześniej.

Sąd skazał radcę na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok. Musi zapłacić też 3 tys. zł grzywny i 5 tys. zł na fundusz pomocy postpenitencjarnej. Mężczyzna otrzymał także 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Prawomocny wyrok oznacza, że wobec prawnika zostanie wszczęte także zawodowe postępowanie dyscyplinarne, które dotychczas było zawieszone.

LL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here