Radna na stołku

Bez niespodzianek zakończył się konkurs na stanowisko urzędnicze w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Chełmie. Wygrała, od początku wskazywana, Beata Augustynek, powiatowa radna i członek zarządu powiatu.

Gdy Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie ogłosiło konkurs na stanowisko inspektor do spraw pomocy instytucjonalnej, od razu mówiło się, że stanowisko obejmie, pracująca już w PCPR jako pomoc administracyjna, radna B. Augustynek. Radna nie wypierała się, że skorzysta z okazji i wystartuje w konkursie, ale zaprzeczała jakoby stanowisko było dla niej przygotowywane. – Zwolniło się miejsce po tym, jak jedna z pań odeszła na emeryturę – tłumaczyła.
Do konkursu zakwalifikowało się aż ośmiu kandydatów. Ale nic dziwnego, skoro wymagania nie były wygórowane. Nie było wymogów dotyczących kierunku wykształcenia ani nawet jego stopnia.
Przed tygodniem kandydaci przeszli rozmowę kwalifikacyjną, w której najlepiej, zgodnie z przewidywaniami, wypadła radna Augustynek. I to ona dostanie etat w PCPR. (bf)