Radni kontra wójtowie

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami, skoro już zaczyna się mówić o potencjalnych kandydatach do stanowisk. W Dorohusku plotkuje się, że PiS planuje wystawić do wyborów na wójta Paulinę Suchań, radną powiatu chełmskiego. – Za wcześnie na takie dywagacje – mówi radna, ale od pogłosek się nie odcina. Swojego kandydata PiS planuje też na gminę Chełm?

Im częściej mówi się o przedterminowych wyborach parlamentarnych, tym więcej mówi się o wyborach samorządowych, które odbędą się w 2023 roku. A wraz z tym pojawiają się nazwiska potencjalnych kandydatów na stanowiska wójtów. Co ciekawe – chodzi głównie o osoby związane z rządzącą partią. Niedawno gruchnęła wiadomość, że kandydatką PiS na wójta Dorohuska będzie Paulina Suchań, miejscowa nauczycielka i radna rady powiatu chełmskiego.

Być może wyobraźnię mieszkańców podkręciły dwie ostatnie imprezy, które odbyły się na terenie Dorohuska, na których radna w imieniu starostwa wręczała nagrody. P. Suchań udziela się zresztą publicznie przy wielu innych okazjach i jest rozpoznawalna w gminie. – Nie wiem, jakie plany ma Paulina Suchań, ale gdziekolwiek będzie startować, to oczywiście z naszym poparciem – mówi Jerzy Kwiatkowski, członek zarządu władz powiatowych PiS z Chełma i wicestarosta chełmski. – A to, że pojawia się na imprezach, to nic nadzwyczajnego, w końcu mieszka na terenie gminy Dorohusk.

Sama P. Suchań mówi, że za wcześnie na takie dywagacje, ale od pogłosek się nie odcina. – Słyszałam też te plotki, ale z nikim tego nie omawiałam – mówi. – Chyba to ludzie bardziej sami sobie tak układają. Do wyborów na pewno będę się przygotowywała, ale decyzji o tym, gdzie będę startowała, jeszcze nie podjęłam.

Wcześniej mówiło się, że swoich sił w wyborach na wójta może spróbować Wojciech Wójcik, radny z gminy Dorohusk i dyrektor Biura Prezydenta Miasta Chełma. Teraz mieszkańcy i miejscy urzędnicy spekulują, że Wójcik raczej swoją karierę wiążę z Jakubem Banaszkiem. A ten – jak wiadomo nie od dzisiaj – widzi siebie w stolicy.

Swojego kandydata PiS szykuje też podobno w gminie Chełm. Nieoficjalnie mówi się, że może to być inny radny powiatowy tej partii – Damian Wierak. (bf)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here