Radni PiS chcą szybkiej decyzji

Radni PiS prezentują projekt przygotowanej przez siebie uchwały

Nie jak zwykle w czwartek, ale ze względu na wolny Poniedziałek Wielkanocny, w piątek, 26 kwietnia, po raz czwarty w tym roku zbierze się lubelska rada miasta. Radni zagłosują m.in. nad projektem uchwały ws. przyszłości górek czechowskich, złożonym przez klub Prawa i Sprawiedliwości.


Przedstawiciele PiS-u chcą, aby rada miasta uchyliła uchwałę sprzed siedmiu lat w sprawie „przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu górek czechowskich”. Mówiąc prościej: chodzi o to, aby dalej w tym miejscu dopuszczona była zabudowa usługowa, komercyjna i sportowo-rekreacyjna. W takiej sytuacji firma TBV nie mogłaby ubiegać się o pozwolenie na budowę bloków na górkach.

„Najkorzystniejsze dla miasta jest zachowanie dotychczasowego planu, w którym niewielka część obszarów przeznaczona jest do inwestowania, natomiast pozostała to tereny zielone. Wyegzekwowanie realizacji obowiązującego planu zapewni zrównoważoną korzyść” – czytamy w uzasadnieniu, pod którym podpisali się m.in. Piotr Gawryszczak, Marcin Jakóbczyk, Piotr Popiel, Piotr Breś i Stanisław Brzozowski.

Poza projektem uchwały przygotowanym przez radnych PiS na piątkowej sesji radni zajmą się również „projektem uchwały określającym czas trwania sezonu kąpielowego w Lublinie” uchwaleniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla rejonu ulic: Goździkowej, Kosynierów, Jagodowej, Dożynkowej, Bielskiego czy Nagietkowej czy wprowadzeniem do planu inwestycji miejskich w latach 2019-2021 budowy Domu Kultury w Dzielnicy Bronowice przy ul. Łabędziej 17. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here