Radni złożą ślubowanie

W czwartek, 22 listopada, po raz pierwszy w nowej kadencji zbierze się nowa Rada Miasta Lublin. W roli radnego zadebiutują dzielnicowi aktywiści.


Radni dostaną zaświadczenie o wyborze. Następnie złożą uroczyste ślubowanie, podobnie jak prezydent Krzysztof Żuk. Spośród 31-osobowego grona wybrany zostanie nowy przewodniczący, gdyż dotychczasowy, Piotr Kowalczyk (Wspólny Lublin), nie startował w październikowych wyborach.

W kuluarach spekuluje się, że zastąpi go Jarosław Pakuła, który w minionej kadencji był zastępcą Kowalczyka. Zdecydowaną większość w Radzie będzie mieć komitet Krzysztofa Żuka (19 mandatów przy 12 Prawa i Sprawiedliwości). Zobaczymy w niej nowe twarze, np. Maję Zaborowską, Stanisława Kierońskiego, Dariusza Sadowskiego, Monikę Kwiatkowską, Adama Osińskiego, (wszyscy dostali się z komitetu Krzysztofa Żuka), Marcina Jakóbczyka, Radosława Skrzetuskiego i Roberta Derewendę (przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości).

Trzeba zauważyć, że w gronie radnych zadebiutują dzielnicowi aktywiści. Monika Kwiatkowska, zanim dostała się do RM, była przewodniczącą zarządu na Rurach, zaś Adam Osiński na Kalinowszczyźnie. W Radzie Dzielnicy Czuby Południowe działał z kolei Radosław Skrzetuski.

Czwartkowa sesja zacznie się o godzinie 14. GR