Radny dyrektorem MOPR?

Chełmski radny Artur Juszczak ma pełnić obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. To oznacza, że będzie musiał zrezygnować z mandatu w radzie miasta. Jeśli tak się stanie, jego miejsce wśród radnych zajęłaby radca prawny Mirosława Chrząstek.

Rok temu na emeryturę odeszła Lucyna Kozaczuk, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Obowiązki dyrektora przejął wicedyrektor Waldemar Kozioł. Wszystko wskazywało na to, że niebawem zostanie powołany na szefa MOPR, ale – jak się okazuje – stanowisko to, zgodnie z umową koalicyjną między komitetem wyborczym prezydent Agaty Fisz „Postaw na Chełm” a Polskim Stronnictwem Ludowym, mają obsadzić ludowcy.
Kandydatem numer jeden jest miejski radny Artur Juszczak, który kilka miesięcy temu został przyjęty do pracy w MOPR. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Juszczak ma objąć obowiązki dyrektora ośrodka najpóźniej w maju br. Radny nie potwierdza i nie zaprzecza temu. Sprawy nie chce komentować prezydent Fisz.
Jeśli Juszczak zostanie p.o. dyrektora MOPR, będzie musiał zrezygnować z mandatu radnego. Jego miejsce w radzie miasta zajęłaby wówczas Mirosława Chrząstek, znana w Chełmie radca prawny, była przewodnicząca rady nadzorczej Chełmskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Oczywiście pod warunkiem, że przyjmie mandat. (ptr)