Radny Janeczek: Nie bójmy się szczepień!

Czy po obejrzeniu poświęconej Covid-19 sesji rady powiatu krasnostawskiego antyszczepionkowcy zmienią zdanie i zaszczepią się? Nadzieję taką ma radny Leszek Janeczek, z zawodu lekarz.

Covid-19 wszędzie daje się coraz mocniej we znaki. W szpitalach już brakuje miejsc dla chorych na koronawirusa pacjentów, a dzienna liczba zgonów jest porażająca. Żeby pokazać mieszkańcom jak ważne jest przyjęcie szczepionki przeciwko Covid-19, na wniosek radnego Leszka Janeczka, odbyła się sesja rady powiatu krasnostawskiego, poświęcona głównie tej chorobie. Władze powiatu zaprosiły na nią prof. dr. hab. n. med. Krzysztofa Tomasiewicza, kierownika Kliniki Chorób Zakaźnych w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie.

Ponadto o sytuacji epidemiologicznej w powiecie opowiedziała Monika Brzyszko, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krasnymstawie. Prezentację dotyczącą tej tematyki przygotował radny Janeczek, z zawodu lekarz. O tym, jak radzi sobie krasnostawski szpital, mówił z kolei jego dyrektor Andrzej Jarzębowski.

– Dyskusja trwała pięć godzin i cieszę się, że sesję na żywo oglądało w Internecie kilkadziesiąt osób – mówi radny Janeczek. Zazwyczaj posiedzenie rady śledzi od kilku do kilkunastu mieszkańców. – Nagranie z tej sesji już niedługo pojawi się na stronach internetowych starostwa i warto je dokładnie obejrzeć. Mam nadzieję, że po zapoznaniu się z nim wiele osób z grupy tzw. antyszczepinkowców zmieni zdanie i przyjmie szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Jak już wielokrotnie wspominałem, ona nie uchroni nas przed zakażeniem, ale pozwoli nam przejść przez tę chorobę w sposób łagodny i może uratować nas przed śmiercią – twierdzi Janeczek.

W radzie powiatu krasnostawskiego również zasiadają osoby, które uważają, że Covid-19 to zwykła grypa, a noszenie maseczek i przyjmowanie szczepionek nie ma najmniejszego sensu. Do nich, co widać było w dyskusji, zaliczają się radni Bogusław Domański i Krzysztof Zieliński. – Starałem się obalić mity, przekonać że w szczepionkach nie ma żadnych urojonych chipów, pokazując, ile osób niezaszczepionych trafiło do szpitala w ciężkim stanie.

Zdecydowana większość z nich straciła życie, bo myślała podobnie, że koronawirusa nie ma. Chciałbym, aby ludzie zrozumieli, jak ważne jeszcze zaszczepienie się przeciwko Covid-19. Proszę zobaczyć, ilu księży zmarło na koronawirusa w ostatnim czasie. W dwóch powiatach, chełmskim i krasnostawskim, aż sześciu. Naprawdę nie lekceważmy tej choroby. Czwarta fala ma na swoim koncie już mnóstwo ofiar. Zróbmy wszystko, by było ich jak najmniej – apeluje radny Janeczek.

W powiecie krasnostawskim najwięcej niezaszczepionych osób jest w gminie Siennica Różana. – Szczepionkę przejęło tam zaledwie 39 proc. mieszkańców. Nic też dziwnego, że dziś właśnie w tej gminie jest mnóstwo chorych osób na Covid-19. Chyba najwięcej w powiecie. Zachęcam gorąco, by obejrzeć sobie retransmisję z sesji i przekonać się, co tak naprawdę może się stać, jeśli nie będziemy zaszczepieni, a zachorujemy na koronawirusa. Świetny wykład miał profesor Tomasiewicz. Bardzo liczę na to, że po obejrzeniu jego obszernej wypowiedzi ci, którzy nie wierzą w działanie szczepionki, zmienią zdanie – dodaje Leszek Janeczek. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here