Radny Korkosz zabiega o chodnik

Andrzej Korkosz, radny gminy Siennica Różana, napisał list do starosty Janusza Szpaka. Samorządowiec apeluje o budowę chodnika przy drodze w Rudce.

– Szanowny Panie Starosto, jak Pan zapewne zauważył, nieubłaganie nastał 2018 rok i z tej okazji chciałbym złożyć szczere życzenia wszystkiego najlepszego, zdrowia, ale przede wszystkim spełnienia wszystkich obietnic składanych przez Pana mieszkańcom powiatu – rozpoczyna list Andrzej Korkosz. Radny zauważa, że starosta „wielokrotnie składał obietnice” o budowie chodnika przy drodze powiatowej w Rudce. – Bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci jest dla nas najważniejsze, więc myślę, że dla Pana jako naszego przedstawiciela w powiecie również. Mowa oczywiście o chodniku w miejscowości Rudka. Wie Pan, o czym mówię, gdyż jeździ tą drogą dwa razy dziennie pięć dni w tygodniu. Nie na darmo wspomniana droga została ochrzczona pańskim nazwiskiem – ironizuje nieco radny.
Korkosz dodaje, że jeżdżąc po innych gminach powiatu krasnostawskiego zauważył, że samorządy idą w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. – Chodniki budowane są w wielu miejscach, a w szczególności w najbardziej niebezpiecznych. Więc dziwi fakt tak wielkiego oporu w tej kwestii w gminie stawianej za wzór do naśladowania, skoro inni nas już dawno wyprzedzili – zauważa.
Korkosz przypomina, że Szpak obiecał budowę chodnika w Rudce „10 września 2017 r. podczas uroczystości poświęcenia kapliczki i domu wioskowego w Rudce”, oraz 30 grudnia 2017 r. „podczas życzeń na uroczystości opłatkowej w Siennicy Różanej”
– Dobrze by było, aby słowa Starosty nie były tylko pustymi sloganami opowiadanymi na lewo i prawo ku uciesze ludu. Jak Pan zdążył zauważyć nie należę do ludzi którzy się zniechęcają i poddają, a celem jaki mi przyświeca w mojej działalności społecznej jest dobro ogółu społeczeństwa a nie moje własne. Liczę, więc Panie Starosto na dogłębną analizę i wyciągnięcie daleko idących wniosków, oraz to, że wywiąże się Pan z danych obietnic – pisze Korkosz. (kg)