Radny pilnuje przebudowy

W spotkaniu, do którego doszło z inicjatywy radnego Piotra Popiela, wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców

Prawdopodobnie w przyszłym roku ruszy przebudowa ulicy Samsonowicza. Czekają na nią mieszkańcy Wrotkowa, którzy wzięli udział w spotkaniu z władzami ratusza.


– Spotkanie było udane, przyszło na nie około 50 osób – relacjonuje Piotr Popiel, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości, inicjator spotkania. Mieszkańcy Wrotkowa mogli zadawać pytania m.in. Arturowi Szymczykowi, zastępcy prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Na spotkanie przyszedł również przedstawiciel Zarządu Dróg i Mostów.

Przebudowa ulicy Samsonowicza ruszy prawdopodobnie w przyszłym roku. – Obecnie trwa procedura pozyskiwania decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej – wyjaśnia Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

Ulica Samsonowicza ma zostać przebudowana na całej długości. W planie jest tam m.in.: wymiana nawierzchni jezdni i chodników, przebudowa oświetlenia i kanalizacji deszczowej, budowa miejsc parkingowych wzdłuż ulicy oraz budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Diamentowej, Energetyków i Samsonowicza. – Łączna długość rozbudowywanej ulicy to około 1240 metrów.

Przebudowa ulicy Samsonowicza zostanie zrealizowana od skrzyżowania z ul. Diamentową, za kościołem, do ślepego zakończenia na wysokości budynku Samsonowicza 25 wraz z „sięgaczami” oraz od skrzyżowania z ul. Diamentową i Energetyków do skrzyżowania z ul. Wapowskiego wraz z „sięgaczami” – wylicza Jędrek.

GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here