Radny „wychodził” drogę

Kilka dni temu zakończył się remont drogi dojazdowej do prawie 20 posesji przy ul. Witosa w Krasnymstawie. O inwestycję od jakiegoś czasu zabiegał radny Marcin Wilkołazki.

– Stan tego odcinka był tak zły, że nawet podczas małych opadów deszczu droga pokrywała się grubą warstwą błota na przemian z wodnymi zastoinami – mówi Marcin Wilkołazki. – Natomiast w czasie wiosennych roztopów lub po większych opadach nie można było tamtędy swobodnie przejechać autem, a przejście pieszo było niczym pokonywanie odcinka trasy runmageddonu – dodaje. Problem dodatkowo potęgował fakt, że w najbliższym sąsiedztwie znajdują się wysokie i strome skarpy, z których woda opadowa spływa wprost na drogę.

– Tak było jeszcze kilkanaście dni temu, ale teraz po wielu moich interwencjach i przy mobilizacji ze strony mieszkańców tejże ulicy, przeprowadzony został gruntowny remont drogi – cieszy się wiceprzewodniczący rady miasta Krasnystaw. – Jest to jakościowy skok i zdecydowana poprawa, ale jeszcze wiele przed nami, bo w najbliższych latach musimy powalczyć o budowę w tym miejscu drogi asfaltowej – podkreśla. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here