Radny zgłasza Metalową

Ledwo miasto zajęło się wykonaniem budżetu na bieżący rok, radny Mariusz Kowalczuk już zgłasza wniosek inwestycyjny do realizacji na 2019 rok. Radnemu bardzo zależy na przebudowie odcinka ulicy Metalowej, od Złotej do Ogrodowej.

– Jeżdżę tą drogą codziennie – podkreśla radny. – Przede wszystkim ulica jest bardzo wąska, nie ma chodników, a pieszych na niej nie brakuje. Są też dziury, które mimo wielu prób ich łatania, tworzą się na nowo. Jedynym rozwiązaniem wydaje się przebudowa całego odcinka Metalowej, od torów przy ul. Złotej do skrzyżowania z ul. Ogrodową.
Mariusz Kowalczuk argumentuje, że z każdym rokiem ruch pojazdów na ul. Metalowej jest coraz większy. – Dla mieszkańców osiedli Słoneczne, Kościuszki, Bazylany czy Pszennej jest to skrót przy wyjeździe z miasta, czy przedostaniu się do zachodniej części Chełma – podkreśla radny. – Nie łudźmy się, obwodnicy południowej miasta długo nie będzie, dlatego też trzeba poprawić warunki na ul. Metalowej. Poszerzyć drogę, wykonać chodnik przynajmniej po jednej stronie ulicy, plus solidne oświetlenie.
Radny Kowalczuk o potrzebie przebudowy Metalowej na sesjach mówił nieraz. Podczas ostatnich obrad inwestycję zgłosił oficjalnie już do przyszłorocznego budżetu. – Zdaję sobie sprawę, że w tym roku realizacja takiego zadania jest niemożliwa, dlatego też uważam, że przebudowę Metalowej należy zapisać w budżecie miasta na 2019 rok – stwierdził Kowalczuk.
Urzędnicy zapowiedzieli, że przy pracach nad budżetem 2019 r., które rozpoczną się jesienią, wniosek radnego wezmą pod uwagę. – Dostrzegamy potrzebę przebudowy tej ulicy – mówi Agata Fisz, prezydent Chełma. – Jest to bardzo ważne zadanie, jednak jego realizację trzeba rozpocząć od wykonania dokumentacji projektowej. Ze względu na specyficzny przebieg tej ulicy, prace nad projektem mogą okazać się czasochłonne. Dziś jest za wcześnie, aby wskazać ostateczny termin przystąpienia do wykonania tej inwestycji – dodaje prezydent. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here