Rajd dla każdego

9. Rodzinny Rajd Rowerowy „Bezpieczny Rower” przejedzie ulicami Lublina w niedzielę, 19 maja. Wydarzenie ma charakter otwarty.


Akcję zorganizują Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność„ oraz Fundacja Ruch Solidarności Rodzin. – Sport to bardzo ważna dziedzina życia. Mając na uwadze zróżnicowane umiejętności rowerzystów, przygotowaliśmy trasy zarówno wymagające umiejętności poruszania się w terenie, oraz takie, którymi przejażdżka będzie prawdziwym relaksem – tłumaczy Marek Wątorski, jeden z organizatorów rajdu.

Uczestnicy zbiorą się o godzinie 12 na placu Władysława Łokietka. Będą mieć do wyboru jedną z trzech tras. Najłatwiejsza, żółta, ma prawie 9 kilometrów długości i jest przeznaczona głównie dla dzieci. Prowadzi m.in. przez ul. Lipową, Nadbystrzycką i Janowską, aż do ośrodka „Słoneczny Wrotków„, gdzie o godzinie 13 rozpocznie się festyn rodzinny. – Uczestnicy będą mogli oglądać np. pokazy wojskowe czy strażackie, a także odwiedzić stoiska edukacyjne przygotowane m.in. przez pracowników Poleskiego Parku Narodowego – mówi M. Wątorski.

Nieco trudniejsza, oznakowana kolorem czerwonym trasa, liczy 19 kilometrów długości i prowadzi m.in. przez ulice: Lipową, Nadbystrzycką, Janowską, Krężnicką, Cienistą, aż do „Słonecznego Wrotkowa„. Najtrudniejsza trasa została oznaczona kolorem niebieskim i liczy 29 kilometrów długości. Rowerzyści pojadą m.in. ul. Lipową, Nadbystrzycką, Janowską, Krężnicką i Cienistą. Następnie odbiją w kierunku Prawiednik i okrężną drogą dotrą do „Słonecznego Wrotkowa„.

Impreza ma charakter otwarty, organizatorzy nie prowadzą zapisów. Osoby, które nie ukończyły 18 lat, muszą jechać w towarzystwie rodzica lub opiekuna prawnego. Przejazd kolumny odbędzie się w asyście policji. Na początku cały peleton prowadzić będzie grupa rowerzystów jadących najkrótszą trasą.

Grzegorz Rekiel