Rajski Ogród z Lublina

Lubelska firma Bury wprowadziła na rynek ogólnopolską markę owoców i warzyw „Rajski Ogród”. W związku ze zmianami zachodzącymi na rynku oraz potrzebami odbiorców firma zdecydowała się również na uruchomienie własnej linii pakowania owoców i warzyw. Taki kierunek rozwoju firmy Bury podyktowany jest chęcią zaoferowania klientom w całej Polsce specjalnie wyselekcjonowanych, najwyższej jakości produktów, zapakowanych z należytą troską.


Firma Bury postanowiła skorzystać ze swojego ponad 27-letniego doświadczenia na rynku owoców oraz warzyw i wprowadzić oferowane przez siebie produkty pod własną marką. Nowa marka – „Rajski Ogród” – ma oferować produkty pochodzące od sprawdzonych i zaufanych rolników, z którymi firma Bury współpracuje od lat.

Opracowany przez firmę własny system kontroli i dbałości o owoce oraz warzywa w całym łańcuchu logistycznym – od uprawy do półki w sklepie – ma umożliwić oferowanie przez nią produktów najwyższej jakości, zdrowych, zawierających cenne wartości odżywcze i pozwalających cieszyć się prawdziwym, naturalnym smakiem.

W sprzedaży znajdują się już pierwsze produkty nowej marki – włoszczyzna, marchew i pietruszka. Niedługo do sprzedaży trafią także kiwi, limonki, pomidory, jabłka, papryka, cebula, ziemniaki, gruszki, awokado, mango oraz kaki. Na początku produkty marki „Rajski Ogród” będą dostępne w Lublinie – znajdą się w ofercie przygotowanej dla wszystkich sklepów detalicznych oraz sieci sklepów, m.in. Lewiatan, Groszek, E. Leclerc, Stokrotka, LSS Społem, PSS Społem, Piotr i Paweł, Master Media, Delikatesy Centrum, Spiżarnia, Top Market, Carrefour Express, Warus, WSS Społem, a także hurtowniach. Docelowo produkty marki „Rajski Ogród” dostępne będą także w pozostałych oddziałach firmy, między innymi w Krakowie, Warszawie i Rzeszowie.

Celem stworzenia nowej marki była również promocja zdrowego odżywiania. Za pomocą „Rajskiego Ogrodu” firma Bury przekonuje do jedzenia owoców i warzyw oraz podkreśla, że są one naturalnym źródłem witamin i minerałów. – Dzięki nowej marce świeżych owoców i warzyw „Rajski Ogród” możemy edukować i oddziaływać na świadomość konsumenta. W tematyce owoców i warzyw posiadamy wiedzę i doświadczenie gromadzone w firmie Bury przez ponad ćwierć wieku.

To sprawia, że czujemy potrzebę, ale także powinność, by dzielić się zdobytą wiedzą i wpływać na tworzenie kultury zdrowego jedzenia oraz zdrowego stylu życia. Marka „Rajski Ogród” to nie tylko produkt biznesowy – to zdecydowanie marka z misją. Naszym celem jest przypominanie, że codzienne spożywanie owoców i warzyw po prostu idzie nam „Na zdrowie”. Chcemy zaszczepiać nawyk częstego spożywania owoców i warzyw, dlatego hasło przewodnie marki „Rajski Ogród”, widoczne w logotypie, a także na każdym naszym opakowaniu, brzmi „Na zdrowie” – mówi Jacek Bury, prezes zarządu Bury Sp. z o.o.

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy Bury był również zakup maszyny pakującej typu flow-pack, przeznaczonej do pakowania owoców i warzyw na tacki i w pojemniki. Zakupiony automat Belca BF 100H Plus pozwala na pakowanie 120 opakowań w czasie minuty. Firma Bury zdecydowała się na zakup maszyny w związku z analizą potrzeb klientów oczekujących możliwości robienia zakupów w jak najprostszy i najszybszy sposób.

Posiadanie własnej maszyny pakującej daje firmie także całkowitą niezależność i umożliwia zapakowanie owoców i warzyw w najkorzystniejszym momencie. Dzięki temu „Rajski Ogród” może oferować produkty o najwyższych walorach smakowych, zapachowych i odżywczych oraz dostarczać je w wygodnej i bezpiecznej formie w każdej chwili.

Firma Bury w ofercie stałej i sezonowej posiada ponad 150 produktów. Są to polskie owoce i warzywa, zagraniczne owoce cytrusowe, a także produkty egzotyczne.

Już teraz firma wskazuje na duży potencjał stojący przed nową marką wynikający z potrzeb konsumentów i rynku oraz szerokiej oferty firmy Bury. Docelowo nawet 50% owoców i warzyw, które dystrybuuje firma, może być oferowanych także pod nową, własną marką, w specjalnie zaprojektowanych opakowaniach.

Firma pracuje już także nad kolejnymi rozwiązaniami mającymi przyczynić się do rozwoju marki „Rajski Ogród”. Trwają właśnie prace nad możliwością wdrożenia opakowań biodegradowalnych, do których produkcji wykorzystuje się granulat z kukurydzy i trzciny. Firma bada także możliwość wprowadzenia tacek tekturowych lub wykonanych z pulpy. ES

BURY Sp. z o.o. to firma z ponad 27-letnim doświadczeniem, zajmująca się eksportem, importem oraz dystrybucją świeżych warzyw i owoców. Zatrudnia 539 pracowników realizujących zamówienia dla 2000 punktów handlowych. Posiada w swojej stałej i sezonowej ofercie ponad 150 produktów. Przychód firmy w 2018 r. wyniósł 372 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here