Ranking szkół jazdy

Wciąż znaczna część egzaminów teoretycznych na prawo jazdy i zdecydowana większość praktycznych kończy się porażką. W których chełmskich ośrodkach szkoleniowych ta statystyka wypada najlepiej?

W Chełmie mamy 13 szkół nauki jazdy. Na to, jacy kursanci do nich przychodzą, wpływu nie mają. Mogą natomiast wybierać instruktorów. A to w dużej mierze od tego, jak poprowadzą szkolenie, zależy ostateczny wynik egzaminu.

Według danych opracowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie pod względem ilości kursantów na kat. B zwycięża Ośrodek Szkolenia „Kursor”, który przygotował w drugim półroczu 2017 roku 233 osoby do egzaminu teoretycznego i 341 do praktycznego. Na drugim biegunie jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej, w którym do teorii przygotowało się zaledwie 4 kursantów, a do praktyki – 10.

Choć trudno porównywać szkołę, w której jedynie kilku kursantów przystąpiło do egzaminu, do takiej, która miała ich kilkuset, chełmski WORD podaje taką statystykę zdawalności. Wynika z niej, że obecnie najlepszym miejscem do nauki jazdy w Chełmie jest Ośrodek Szkolenia Kierowców „Silver”. Zdawalność kursantów z egzaminu praktycznego na prawo jazdy kat. B wynosi tam aż 53 proc., podczas gdy w Polskim Związku Motorowym tylko 24 proc. (mg)