Rapid poza czołową 10.

Na najlepszej drodze po siódmy tytuł

Nie zaliczą do udanych występu w Pucharze Polski w piłce nożnej plażowej, rozgrywanego w Gdańsku zawodnicy lubelskiego Rapidu. Nasza drużyna zajęła w zawodach dopiero 14. miejsce. Złoty medal już po raz szósty z rzędu zdobyła drużyna KP Łódź.

– Miejmy nadzieję, że wyciągniemy wnioski, które zaprocentują już niedługo w turnieju 1 Ligi, który 13 I 14 lipca rozegrany zostanie w Białymstoku. Ciężko co powiedzieć pucharowym turnieju, zwłaszcza ze na palcach jednej ręki można policzyć plusy. Nasze aspiracje są dużo wyższe niż dyspozycja oraz miejsce końcowe w pucharowym turnieju. Mam nadzieje, ze ten słaby występ będzie bodźcem, do ciężkiej pracy i zdążymy nadrobić braki przed startem rozgrywek 1 ligi beach soccera PZPN – mówi Michał Zgierski, trener zespołu z Lublina.

W grupie Rapid kolejno przegrał z Red Devils Futsal Club Chojnice 4:7 oraz 4:9 ze Zdrowiem Garwolin oraz pokonał Hemako Sztutowo (4:3 po karnych).

W meczu o 13 miejsce lublinianie ulegli FC Toruń 1:7

Barw lubelskiego zespołu w turnieju bronili: Rafał Krupski (20 goli), Konrad Tarkowski (10), Dawid Piorun (6), Łukasz Gromba (4), Michał Ostrowski i Konrad Nowak po dwa,

 

Warto dodać, że popularnemu ,,Kruperowi” zabrakło 3 goli, żeby zrównać się z królem strzelców turnieju Krzysztofem Kwaśnym z LZS Dragon Bojano Official Fanpage

W turnieju zespół z Lublina występował składzie: Marcin Zapał, Przemek Hajkowski, Kacper Winiarczyk, Jacek Paździor, Michał Ostrowski, Konrad Tarkowski, Dawid Piorun, Gromba Łukasz, Rafał Krupski i Konrad Nowak.