Ratowali na próbę

Bójka na prywatce. Jeden poszkodowany krwawi z potylicy, drugi został ugodzony nożem w klatkę piersiową. Co robić? Młodzież, która wzięła udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż wie doskonale.

XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK odbyły się pod koniec kwietnia na terenie Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie. Udział w nich wzięło 5 zespołów młodzieżowych ze szkół ponadgimnazjalnych z Chełma oraz 4 zespoły poza konkursem ze Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.

Oto wyniki: 1. miejsce zespół młodzieżowy z II Liceum Ogólnokształcącego w składzie: Jakub Bochen, Sylwia Manaj, Mikołaj Korzeniewski, Martyna Wołucka i Wiktoria Wojtiuk, 2. miejsce zespół z Zespołu Szkół Technicznych i 3. miejsce zespół z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych. Poza konkursem 1. miejsce zajął zespół ze Szkoły Policealnej – Medycznego Studium Zawodowego: kierunek opiekun medyczny.

– Zespół z II LO będzie reprezentował Oddział Rejonowy PCK na Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w Lublinie w 12 maja. Trzymamy kciuki – mówi Irena Kondraciuk, kierownik chełmskiego biura PCK. (mg)