Ratujcie moją ciocię

– Nie mogę patrzeć, jak ona się męczy. Sama nie jestem w stanie jej pomóc, więc proszę o wsparcie – apeluje Paulina Hołubiuk. Młoda chełmianka zbiera pieniądze na leczenie swojej ciężko chorej cioci.

Wszystko zaczęło się w grudniu 2015 roku. U Agnieszki wykryto nowotwór piersi. Miała wtedy 45 lat. I wtedy rozpoczął się jej bój o życie. Najpierw było leczenie hormonami. Nie pomogło, więc konieczne okazało się usunięcie piersi. Następnie kobieta musiała przejść chemioterapię i radioterapię. Niestety, okazało się, że leczenie przyszło za późno. Nowotwór zdążył już zaatakować drugą pierś. Trzeba było przeprowadzić kolejną mastektomię. To wciąż jednak nie był koniec.
– Nowotwór przerzucił się na kości, szpik kostny, biodro, żebra i płuca. Ciocia przeszła już w sumie dziesięć chemioterapii i dwadzieścia radioterapii. Obecnie jest w trakcie chemioterapii paliatywnej – mówi Paulina Hołubiuk, bratanica Agnieszki, która zdecydowała się jej pomóc. – Byłam ostatnio w odwiedzinach u cioci. Pokazywała mi swoje wyniki badań. Mówiła, że już chyba nie ma dla niej ratunku, że nie ma pieniędzy na jakiekolwiek leczenie. I co najgorsze, już ledwo wystarcza jej na leki przeciwbólowe. A ból z dnia na dzień się nasila. Ciocia nie może już normalnie funkcjonować. Nie mogłam patrzeć, jak ona się męczy, dlatego postanowiłam jej pomóc. Zorganizowałam zbiórkę pieniędzy na jej leczenie – wyjaśnia Paulina. 23-letnia chełmianka dodaje, że z ciocią jest bardzo związana. – Kiedyś mieszkałyśmy razem w jednym domu. Później po przeprowadzce do Chełma przyjeżdżałam do cioci w każde wakacje. Mimo że mieszkamy od siebie daleko, bo ciocia mieszka w małej wiosce Walim w województwie mazowieckim, mamy świetny kontakt. Nie wyobrażam sobie bez niej życia. Dlatego zwracam się do ludzi dobrej woli o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na dalsze leczenie. Ciocia ma silną wolę, nie poddaje się, cały czas walczy. Pomóżmy jej w tym. Będę wdzięczna za okazaną pomoc – dodaje Paulina.
Każdy, kto chciałby wesprzeć Agnieszkę, może wpłacić dowolny datek za pośrednictwem strony www.pomagam.pl/eogwfhus. (mg)