Ratusz z nowej epoki

Tak będzie wyglądał nowy biurowiec magistratu przy ul. Leszczyńskiego

7 kondygnacji, 29 metrów wysokości, parking podziemny czy system rozpoznawania tablic rejestracyjnych. Tak ma wyglądać nowy biurowiec urzędu miasta, który powstanie w miejscu starego gmachu przy ul. Leszczyńskiego. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę, która ma się zakończyć najpóźniej jesienią 2023 roku.


Stare budynki magistratu przy ul. Leszczyńskiego, w tym siedmiopiętrowy biurowiec, zostaną wyburzone. Nim powstanie nowy urzędnicy będą pracować w wynajętym od prywatnej spółki biurowcu przy ul. Spokojnej 2, dokąd przenieśli się wiosną i latem tego roku.

Do nowej siedziby za kilka lat wprowadzi się większość wydziałów i biur wchodzących w skład Departamentu Inwestycji i Rozwoju. Chodzi m.in. o Wydziały Architektury i Budownictwa, Funduszy Europejskich, Geodezji, Gospodarki Komunalnej, Gospodarowania Mieniem, Planowania, Ochrony Środowiska oraz Biura: Miejskiego Architekta Zieleni, Miejskiego Konserwatora Zabytków, Rewitalizacji i Klimatu oraz Zarządzania Energią. Do tej pory te jednostki mieściły się w starym biurowcu przy Leszczyńskiego, a także przy ul. Wieniawskiej czy w siedzibach przy ul. Zana, Peowiaków czy Złotej. W nowym gmachu przy Leszczyńskiego powstanie też nowe Biuro Obsługi Mieszkańców z dwunastoma stanowiskami. Do nowej lokalizacji przeprowadzi się w sumie około 570 pracowników, a budowa ma się zakończyć najpóźniej we wrześniu 2023 roku.

Miasto ogłosiło już przetarg na zaprojektowanie i budowę nowego biurowca, którego łączna powierzchnia użytkowa wyniesie około 13,7 tys. m2, z czego powierzchnia biurowa – ok. 7,6 tys. m2. Nowy budynek ma spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz zasilania w energię. Będzie mieć też monitoring, system rejestracji czasu pracy czy rozpoznawania tablic rejestracyjnych.

– W związku z utworzeniem nowego Biura Obsługi Mieszkańców, zamówienie obejmuje również rozbudowę funkcjonującego w urzędzie tzw. systemu kolejkowego, o nowy 12-stanowiskowy oddział z wyposażeniem w urządzenia sieciowe do bezpośredniej obsługi interesantów: nowy automat biletowy, wyświetlacze oraz głosowy system przywoławczy– wylicza Monika Głazik z biura prasowego ratusza. Z kolei na przedostatniej i ostatniej kondygnacji budynku mają zostać urządzone dwie nowoczesne sale konferencyjne z projektorami, ekranami oraz nagłośnieniem.

Otwarcie ofert w przetargu jest planowane na 4 grudnia. GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here