Razem dla dwuletniego Miłoszka

13 lipca o godz. 16 na stadionie w Sawinie spotkają się ludzie o wielkich sercach. Jeśli też do takich należysz, nie może cię tam zabraknąć!

Dla rodziców nie ma nic gorszego, niż patrzenie na cierpienie swojego dziecka. O tym boleśnie przekonali się Marzena i Robert Krzeszczyk…

O ich synku Miłoszu pisaliśmy kilka tygodni temu. Chłopiec przyszedł na świat tylko z połową serca i od urodzenia walczy, żeby żyć. Dziś jednak cena jego życia jest dramatycznie wysoka. To 37 000 euro. Miłosz urodził się z HLHS, czyli zespołem niedorozwoju lewego serca. Żeby z tym żyć, konieczne są trzy skomplikowane operacje na otwartym sercu. Miłosz ma już za sobą dwie. Pierwszą przeszedł, gdy miał zaledwie 14 dni, drugą tuż przed ukończeniem 1 roczku. Przed nim jest jeszcze trzecia.

– Skonsultowaliśmy się z najlepszym specjalistą w przypadku tak złożonych wad serca, profesorem Edwardem Malcem. Po wglądzie do pełnej dokumentacji dotychczasowego leczenia, Miłosz został zakwalifikowany przez profesora do ostatniego etapu operacji w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech – mówiła nam Marzena, mama chłopca. – Jesteśmy szczęśliwi, że Miłosz ma możliwość dalszego leczenia przez tak wybitnego specjalistę, lecz koszt operacji przekracza nasze możliwości finansowe.

Marzena przed urodzeniem Miłosza pracowała w gminie Chełm, jako księgowa. Potem była zmuszona zrezygnować z pracy. Jej mąż prowadzi natomiast gospodarstwo rolne. Ale i on, niewiele może teraz pracować. Gdy żona jest w szpitalu z Miłoszem, on zajmuje się dwójką dzieci Karolinką i Gabrysiem w domu w Aleksandrówce w gminie Sawin.

Profesor Malec twierdzi, że najlepiej dla Miłosza byłoby, gdyby operacja odbyła się między lipcem a grudniem tego roku. Zostało niewiele czasu, aby zgromadzić potrzebne do jej przeprowadzenia pieniądze. Pojawiło się jednak światełko nadziei. Historia Miłosza poruszyła mieszkańców naszego regionu, którzy zaoferowali swoją pomoc. W przyszły piątek, 13 lipca o godz. 16 na stadionie w Sawinie odbędzie się koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na leczenie chłopca.

– W jego organizację zaangażowało się wiele instytucji, firm oraz osób prywatnych. Swoją pomoc bezinteresownie zadeklarowali artyści: Dariusz Tokarzewski , Mariusz Matera, Marlena Stangryciuk-Zając , Zespół Mada Bis z Wojsławic, Zespół Wrzos i Kapela Sawińska – wylicza Marian Lackowski, prezes chełmskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko”, które organizuje koncert razem z GOK w Sawinie, ZS w Sawinie oraz sołtysem wsi Chutcze – Agnieszką Siwek. Podczas imprezy nie zabraknie wielu atrakcji na świeżym powietrzu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Honorowy patronat nad imprezą przyjął wójt gminy Sawin Dariusz Ćwir, który zapowiada, że to nie będzie jedyna akcja na rzecz Miłosza.

Wszyscy ludzie dobrej woli, którzy zechcieliby dołożyć własną cegiełkę pomocy dla Miłosza, mogą też wpłacać darowiznę na konto Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Potrzebujących „Przytulisko” nr: 28 2030 0045 1110 0000 0277 8360 z dopiskiem: dla Miłosza Krzeszczyka.

Dla chłopca uruchomiono rówież zbiórkę na portalu Siepomaga, pod adresem: www.siepomaga.pl/miloszkowe-serduszko. To wygodne rozwiązanie. Sam decydujesz ile chcesz wpłacić, możesz zrobić to pod nazwiskiem lub anonimowo, a wszystko odbywa się szybko za pośrednictwem internetowej bankowości. Liczy się każda złotówka. (mg)