Reaktywacja Związku Niewidomych

Po miesiącach przerwy działalność wznawia chełmski okręg Polskiego Związku Niewidomych. – Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy – mówi Tomasz Skrzypiec z PZN.

29 marca (wtorek) o godz. 10.30 w gmachu (sala nr 83), odbędzie się zebranie reaktywujące chełmski okręg Polskiego Związku Niewidomych.

– Związek zawiesił działalność w grudniu ubiegłego roku – mówi Tomasz Skrzypiec z PZN. – Rozpadł się wówczas zarząd okręgu. Dziś chcemy powołać go na nowo – dodaje. Władze i zarząd związku mają zostać wybrane podczas spotkania, które odbędzie się w najbliższy wtorek w jednym z pomieszczeń udostępnionych osobom niewidomym i niedowidzącym przez chełmskie starostwo.

– Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy, zwłaszcza te osoby, które w związku ze swoją niepełnosprawnością zaszyły się w domu i nie uczestniczą w życiu społecznym – dodaje. Związek planuje szkolenia z tzw. obsługi życia codziennego, pomocy w pracach domowych, robienia zakupów, poruszaniu się osób niewidomych lub niedowidzących po mieście, urzędach itp. – Najwięcej osób należało do związku chyba w 2000 r., było o ok. 400 członków. Dziś liczymy, że osób głównie niedowidzących jest w Chełmie ok. 50, a całkiem niemych kilkanaście. Wznawiamy działalność, by móc im pomóc, by nie czuły się osamotnione – podkreśla Skrzypiec. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here