Recepta na zdrowie

Dzieci powinny znać zasady zdrowego stylu życia, a chęcią dbania o własne zdrowie zarażać innych – dorosłych i zabieganych. Stąd właśnie pomysł na Międzyszkolny Konkurs Wiedzy pod hasłem „Recepta na zdrowie”, który już po raz piąty odbył się w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoły Podstawowej nr 7 oraz gospodarze spotkania, uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Chełmie. Drużyny miały do wykonania 5 zadań oraz prezentację przygotowanego wiersza, piosenki lub plakatu na temat zdrowego stylu życia. I tak mali propagatorzy zdrowego stylu życia wykazali się olbrzymią wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa, higieny osobistej i otoczenia. Nie obyło się też bez zadań sprawnościowych i toru przeszkód na hulajnodze czy nauki poprawnej segregacji odpadów, z czym problem ma niejeden dorosły. Zwieńczeniem była prezentacja wykonanego od podstaw przez uczniów plakatu pn. „Bezpieczne i niebezpieczne zachowania w internecie” i wspólne przygotowanie zdrowych przysmaków. Wszystkie drużyny zajęły równorzędne pierwsze miejsca.

W czasie spotkania rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny „Zdrowie radością życia”, którego zwycięzcami zostali: Emil Winiarski (SP nr 7), Łukasz Okuniewski (SP nr 7), Mateusz Zalewski (SP nr 7), Michał Pietrzak (SP nr 7), Maja Suszko (SP nr 3), Aleksandra Łysiak (SP nr 3), Magdalena Tomaszewska (SP nr 4), Łukasz Bogdziel (SP nr 4), Wiktoria Ćwirzeń (SP nr 4), Adam Rzeźnik (SP nr 1) oraz Patryk Skotarek (SP nr 1).

Konkurs przygotowały i poprowadziły Barbara Kostrobała i Magdalena Terpiłowska w ramach realizacji programu Szkoła Promująca Zdrowie. (pc)