Recytowali na medal

W Gminnym Centrum Kultury w Siennicy Nadolnej już po raz dwunasty zorganizowano powiatowy konkurs recytatorski o „Grudniowy Laur”.

Recytatorzy prezentowali po dwa utwory twórców pochodzących z Lubelszczyzny. Prezentacje odbywały się pod hasłem „Serce oddałam wioskom”, które jest cytatem z jednego z utworów krasnostawskiej poetki i patronki konkursu Marii Gleń.

Po wysłuchaniu 29 recytatorów jury w składzie: Maria Kowalczyk, Barbara Bucht i Anita Sokół postanowiło nagrodzić i wyróżnić: kat. klas I- III: 1. Jadwiga Stępniak (SP w Fajsławicach, opiekun – Halina Błaziak), wyróżnienia: Julia Majewska (SP w Fajsławicach, opiekun – Urszula Paluch), Aleksandra Jagieło (SP w Fajsławicach, opiekun – Ewa Szyszko), Amelia Książek (SP w Siennicy Nadolnej, opiekun – Urszula Miszczak), klasy IV-VI: 1. Grzegorz Chemicz (SP w Siennicy Nadolnej, opiekun – Bożena Mitura), wyróżnienia – Oliwia Sulikowska (SP w Siennicy Nadolnej, opiekun – Bożena Mitura), Zuzanna Wróbel (SP w Jaślikowie, opiekun – Małgorzata Lisowska), Krystian Krzowski (SP w Jaślikowie, opiekun – Małgorzata Lisowska), kat. klasy VII, VIII i III gimnazjum: 1. Oliwia Panas (SP w Krupem, opiekun – Dorota Bielesza), wyróżnienia: Klaudia Wilgocka (SP w Krupem, opiekun – Dorota Bielesza), Mikołaj Koziej (SP w Siennicy Nadolnej, opiekun – Beata Wrońska), Klaudia Czyż (SP w Siennicy Nadolnej, opiekun – Beata Wrońska). (k)