Rekordowa frekwencja

Ponad 100 osób uczestniczyło w posiedzeniu Rady Osiedla Kościuszki, po ponad 2-letniej pandemicznej przerwie. To zdecydowanie najwięcej spośród wszystkich rad osiedli, które odbyły się w ostatnich dwóch tygodniach w Chełmie. Nową przewodniczącą rady została Marta Twardowska-Król, związana z Polską 2050 Szymona Hołowni.

W czwartek o 17.00 w SP nr 8 w Chełmie miały się rozpocząć obrady Rady Osiedla Kościuszki. Podczas spotkania miał zostać wybrany nowy jej przewodniczący. Tymczasem Dariusz Grabczuk, wiceprzewodniczący rady miasta Chełm, który prowadził spotkanie, co kilka minut ogłaszał, że posiedzenie rady odbędzie się z opóźnieniem. Nie z powodu niskiej frekwencji, co miało miejsce na kilku posiedzeniach innych rad osiedli, a przeciwnie.

– Zainteresowanie udziałem w Radzie Osiedla Kościuszki przerosło najśmielsze oczekiwania – mówi D. Grabczuk. – W „Ósemce” pojawiło się ponad 100 osób. Sporo z nich przyszło w ostatniej chwili, więc weryfikacja, czy są zameldowani na tym osiedlu i mogą brać udział w wyborach i głosowaniu, zajęła trochę czasu.

Ostatecznie posiedzenie rady rozpoczęło się z prawie godzinnym opóźnieniem. Jego najważniejszym punktem był wybór nowego przewodniczącego. O to stanowisko ubiegało się aż pięcioro kandydatów. Najwięcej głosów (41) otrzymała Marta Twardowska-Król. Drugi wynik uzyskał Wiktor Kasprzak (21), a trzeci ex aequo Danuta Stańkowska i Andrzej Sokół (po 17 głosów). Najmniej głosów otrzymała Elżbieta Kaszak (9), która tym samym pożegnała się ze stanowiskiem przewodniczącej, które piastowała w ostatnich latach.

Nowa szefowa osiedla Kościuszki Marta Twardowska-Król jest członkiem partii Polska 2050 Szymona Hołowni. Ukończyła wydział prawa i administracji UMCS w Lublinie, jest też absolwentką MBA (Master in Business Administration), ukończyła studia podyplomowe z zarządzania nieruchomościami.

– Jako przewodnicząca Rady Osiedla Kościuszki będę dążyła do realizacji składanych przez poprzednią radę wniosków – mówi Twardowska-Król. Wśród priorytetowych zadań nowej przewodniczącej są: budowa kanalizacji deszczowej z infrastrukturą podziemną przy ul. Wiercieńskiego oraz poprawa stanu nawierzchni jezdni wraz z budową chodników przy tej ulicy, remont drogi dojazdowej przy ul. Połanieckiej do SP nr 8, współpraca z urzędem miasta i wnioskowanie o zakup i montaż śmietniczek do zbierania odchodów po zwierzętach. – Chciałabym współpracować z innymi przewodniczącymi rad osiedli na rzecz mieszkańców miasta, ponieważ jest wiele kwestii łączących nasze osiedla – mówi. – Mowa o np. kwestii, którą zgłaszają mieszkańcy, dotyczącej oświetlenia ciągów pieszych. Jej niedostateczny brak, a w niektórych miejscach zupełny brak, naraża nas na kradzieże, napady i wandalizm – podkreśla.

Twardowska-Król chce się z marszu zabrać do pracy. Kolejne zebranie nowej Rady Osiedla Kościuszki zamierza zwołać w ciągu najbliższego tygodnia. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here