Rekordowe inwestycje powiatu

Aż 27 procent budżetu na 2017 r. powiat przeznaczy na inwestycje. To rekord. Za uchwałą oddano 15 głosów, wstrzymał się Andrzej Kmicic, a przeciwko był PiS (Mirosław Księżuk, Grzegorz Lipa i Marek Nieścior).

Propozycje budżetu na przyszły rok zgłosił na sesji Henryk Czerniej. Wicestarosta zwrócił uwagę na fakt, że to jeden z najlepszych budżetów w historii odrodzonego powiatu. – Aż 27 procent budżetu przeznaczamy na inwestycje – podkreślał wicestarosta. Dochody powiatu w 2017 r. powinny wynieść 88,6 mln zł, a wydatki 89,5 mln zł. Najważniejsze zaplanowane inwestycje to: przebudowa drogi Orchowiec – Gorzków i Czysta Dębina – Gorzków (6,5 mln zł), przebudowa drogi Krzywe – Gliniska w gminie Łopiennik Górny (500 tys. zł), przebudowa drogi Huta – Średnia Wieś (gmina Żółkiewka, 500 tys. zł), remont mostu na rzece Wieprz na ul. Mostowej w Krasnymstawie (3,5 mln zł), przebudowa drogi Żółkiewka – Celin (300 tys. zł), remont drogi Kraśniczyn – Anielpol (220 tys. zł), przebudowa drogi Wólka Orłowska – Orłów Murowany – Orłów Drewniany (4 mln zł), remont drogi Rudnik – Maszów (220 tys. zł), ul. Piłsudskiego w Krasnymstawie od wiaduktu w kierunku Niemienic (150 tys. zł), droga Siedliska II – Ksawerówka w gminie Fajsławice (140 tys. zł), przebudowa drogi w Siennicy Małej (120 tys. zł) oraz drogi Jaślików – Majdan Krzywski w gminie Łopiennik Górny (120 tys. zł). 142 tys. zł powiat wyda na pług wirnikowy, 250 tys. zł na budowę boisk przy ZSP nr 1 i 150 tys. zł na zabudowę klatek schodowych w I LO.
Kilka ciekawych poprawek do budżetu zgłosił na sesji radny Andrzej Kmicic. Były wicestarosta apelował o budowę w 2017 r. boisk na działce między I LO, a ZSP nr 2, o zabezpieczenie środków na przebudowę ul. Piłsudskiego (od wiaduktu do ul. Cegielnianej) oraz o remont ul. Kościuszki od ulicy Polewanej w kierunku Stężycy Nadwieprzańskiej. – Mam nadzieję, że moje propozycje zostanę uwzględnione w zmianach do budżetu w przyszłym roku – powiedział nam Kmicic, który wstrzymał się od głosowania nad uchwałą budżetową. (kg)