Rekordowy VIII Turniej Lubelszczyzny

Ekipa Berej Boxing Lublin stanęła na wysokości zadania zarówno jako jeden z organizatorów VIII Turnieju Lubelszczyzny w Boksie, jak i uczestników pięściarskich zmagań

Ponad 120 zawodniczek i zawodników z klubów z całej Polski rywalizowało przez weekendowe dni w rozgrywanym w Lublinie VIII Turnieju Lubelszczyzny w Boksie.  – To absolutny rekord w ośmioletniej historii naszych zawodów – mówi Krzysztof Sugier, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.


Cieszy nie tylko frekwencja, ale i niezwykle wysoki poziom, jaki reprezentowali zawodnicy rywalizujący w turnieju.

– Do Lublina z różnych zakątków Polski m.in. Żywca, Jaworzna, Łodzi, Warszawy, Radomia, Kielc, Libiąża, Białegostoku i Radomska przyjechało wielu medalistów w różnych kategoriach wiekowych – od młodzika, przez kadetów, juniorów, po młodzieżowców i seniorów. W zawodach udział wzięła także zaprzyjaźniona z naszym okręgiem bardzo mocna ekipa z ukraińskiego Łucka. Było naprawdę na co popatrzeć – dodaje sternik LOZB.

Dla lubelskich pięściarzy sobotnio-niedzielne zmagania były generalnym sprawdzianem przed czekającymi ich już za niespełna dwa tygodnie Mistrzostwami Okręgu Lubelskiego 2021.

Szczególnie udany występ zaliczyli nasi seniorzy. Jednogłośnie swoje pojedynki wygrywali zawodnicy Starej Szkoły Boksu w kat. 60 kg Karol Poleszak z Dymytro Owczarenko z Widzewa Łódź, w kat. 63 kg Kamil Wieczorek z Armanem Hasratyanem z Jawor Team Jaworzno, w kat. 81 kg Damian Cieślik z Sylwestrem Perkowskim z Cristalu Białystok, a także reprezentanci Berej Boxing w kat. 69 kg Alen Hamzić z Marcinem Chudobińskim z RKS Łódź oraz w kat. 75 kg Hubert Kwapisz z Krzysztofem Gojnym z Jaworzna.

Do imprezy, która zakończyła się wczoraj już po zamknięciu tego wydania obszernie wrócimy w kolejnym wydaniu „Nowego Tygodnia w Lublinie i Świdniku”. BAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here