Remis na początek

Od wyjazdowego remisu 2:2 z Garbarnią Kraków rozpoczęli kolejny sezon w eWinner II lidze piłkarze lubelskiego Motoru. W niedzielnym meczu zespół trenera Stanisława Szpyrki dwukrotnie obejmował prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem dzięki golom Adama Żaka doprowadzali do remisu. Motorowcy kończyli spotkanie w “10”. W 71. minucie za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Jakub Staszak.

Na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec Motoru zapowiadał, że chce by jego drużyna, znacznie przemeblowana w letniej przerwie, od początku narzuciła rywalom swój styl gry i już od pierwszego gwizdka zdominowała przeciwnika. Młody trener lubelskiej drużyny, który zastąpił Marka Saganowskiego nie rzucał słów na wiatr. Zespół z Lublina, w którym pojawiło się na boisku aż siedmiu nowych piłkarzy, rozpoczął spotkanie niezwykle agresywnie.

Taka taktyka przyniosła efekt już w 9. minucie. Tuż za linią środkową boiska Rafał Król zabrał piłkę Mateuszowi Dudzie i posłał ją tuż przed pole karne do Michała Żebrakowskiego. 25-letni napastnik, który w przednim sezonie występował w Wigrach Suwałki, ruszył w stronę bramki i kopnął piłkę, ta odbiła się jeszcze od nogi obrońcy gospodarzy Donatasa Nakrošiusa i… wpadła do siatki.

Gospodarze wyrównali 20 minut później. Nakrošius zagrał w „16” do Adama Żaka, który najpierw poradził sobie z obrońcą Przemysławem Szarkiem, a następnie strzałem tuż przy słupku pokonał debiutującego w barwach Motoru Michała Furmana, młodego bramkarz, który poprzedni sezon spędził w okręgówce, w lubelskim Sygnale. Motor niezrażony stratą gola dalej atakował. W 32. minucie lublinianie znowu objęli prowadzenie. Król z rzutu wolnego delikatnie podał do stojącego obok Piotra Ceglarza, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w okienku bramki rywali.

Po przerwie nieznaczną przewagę zyskali miejscowi. Udokumentowali ją zdobyciem wyrównującego gola. W 67. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Żak. MAG

Garbarnia Kraków – Motor Lublin 2:2 (1:2)

Garbarnia: Kozioł – Warczak, Nakrošius, Kardas, Bartków – Duda (63 Kuczak), Słomka, Mularczyk, Nowak (63 Dziedzic), Pranica (70 Marszalik) – Żak.

Motor: Furman – Szarek, Rozmus, Rudol – Wójcik (90 Cichocki), Król, Gąsior (63 Kusiński), Ceglarz (68 Kashay), Staszak – Rybicki (46 Sędzikowski), Żebrakowski.

Bramki: 0:1 Nakrošius 9 samob. 1:1 Żak 28, 1:2 Ceglarz 32, 2:2 Żak 67. Czerwona kartka 71. minuta – Staszak (M.) za żółte. Żółte kartki: Kardas, Kuczak, Żak G.) – Żebrakowski, Kusiński Szpyrka (M.). Sędziował: Gawęcki (Kielce).

Pozostałe mecze 1. kolejki II ligi:

Wisła Puławy – GKS Jastrzębie 0:1 (Bartosz Boruń 72) * Hutnik Kraków – Lech II Poznań 3:2 (Krzysztof Świątek 15, 57, 60 – Filip Wilak 76 z karnego, Krystian Palacz 86) * Siarka Tarnobrzeg – Znicz Pruszków 4:0 (Marcin Stefanik 18 z karnego, Kamil Adamek 19, Bartosz Sulkowski 77, Szymon Lewicki 90) * Radunia Stężyca – Sląsk II Wrocław 3:3 (Jakub Letniowski 19, Przemysław Kita 56, Radosław Stępień 79 – Olivier Wypart 8, Szymon Krocz 44 z karnego, 74) * Zagłębie II Lubin – Pogoń Siedlce 1:0 (Cheikhou Dieng 52) * mecze: Kotwica Kołobrzeg – Stomil Olsztyn i Olimpia Elbląg – Górnik Polkowice zakończyły się po zamknięciu tego wydania * Polonia Warszawa – KKS 1925 Kalisz przełożony.

W następnej kolejce – 23 lipca: Motor – Olimpia (godz. 19:00).