Remis z liderem marnym pocieszeniem

Górnik nic wielkiego w sobotę na Arenie Lublin nie pokazał, zresztą gospodarze poza pierwszą połową również

Piłkarze Motoru zremisowali na Arenie Lublin z liderem Górnikiem Polkowice 0:0. Punkt zdobyty w sobotę w konfrontacji z pewnymi już od środy awansu do I ligi rywalami jest dla lublinian marnym pocieszeniem. Zajęcie przez motorowców szóstego miejsca w tabeli, premiowanego awansem do baraży, można bowiem rozpatrywać już tylko w kategoriach cudu!


Motor musiałby wygrać dwa pozostałe mecze (6 czerwca w Siedlcach z Pogonią oraz 12 czerwca u siebie z Olimpią Grudziądz) i liczyć wręcz na nieprawdopodobne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach – brak dwóch wygranych rezerw Śląska, a także porażki i remis Stali Rzeszów oraz Garbarni Kraków, przy czym ta ostatnia musiałaby koniecznie podzielić się punktami ze Skrą Częstochowa.

Wówczas Motor oraz Skra zakończą ligę z dorobkiem 52 punktów i o tym, który z zespołów zajmie szóste miejsce zadecyduje bilans bezpośrednich spotkań. Oba mecze pomiędzy zainteresowanymi zespołami zakończyły się remisami – w Lublinie 0:0, a w Częstochowie 1:1 i to bramka zdobyta pod Jasną Górą, według obowiązującej reguły UEFA, że gole strzelone na wyjeździe liczone są „podwójnie” byłaby dla ekipy z Koziego Grodu na wagę baraży. BAS

Liczba dnia

13 remisów mają już na swoim koncie w rozgrywkach II ligi piłkarze Motoru. Tylko dwa zespoły na szczeblu centralnym w sezonie 2020/21 tak często dzieliły się punktami z rywalami – ekstraklasowa Cracovia oraz trzecioligowy Lewart Lubartów. Motorowcy oraz beniaminek III ligi mogą jeszcze ten wynik poprawić.

Motor Lublin – Górnik Polkowice 0:0

Motor: Kiełpin – M. Król, Cichocki (56 Duda), Bogacz, Moskwik – Wójcik, Kumoch (78 Jagodziński), Swędrowski, Kunca (66 R. Król), Ceglarz – Świderski.

Górnik: Malec – Radziemski (87 Baszak), Kowalski-Haberek, Kucharczyk, Ratajczak (76 Opałacz) – Fryzowicz, Żołądź, Karmelita (63 Wacławczyk), Bancewicz (63 Szuszkiewicz), Borkowski (76 Baranowski) – Piątkowski.

Żółte kartki: Cichocki, Król, Kiełpin (M.) – Ratajczak, Kowalski-Haberek, Radziemski, Fryzowicz (G.).

Sędziował: Albert Różycki (Łódź). Widzów: 3256.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here