Remont dawnego Kolegium

W budynku byłego Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych trwa remont. Urząd Marszałkowski w Lublinie szykuje nieruchomość dla swoich urzędników.

Ponad rok temu Urząd Marszałkowski w Lublinie wystawił na sprzedaż budynek przy ul. Mickiewicza 37 w Chełmie, w którym niegdyś funkcjonowało Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych. To pięciokondygnacyjna nieruchomość z podpiwniczeniem, salami wykładowymi, kuchnią, stołówką i sanitariatami. Cena wywoławcza wynosiła najpierw 3,1 mln zł, potem obniżono ją do 2 mln zł. Kolejne przetargi unieważniano, bo chętnych na zakup nie było. Sytuacja na rynku nieruchomości jest trudna, więc lubelscy urzędnicy zmienili plany. Uznali, że dodatkowe pomieszczenia na potrzeby ich jednostek (obecnie wynajmują je w gmachu) przydadzą się. W związku z tym w byłym Kolegium rozpoczęto remont.
– Na razie nieruchomość ta została wycofana ze sprzedaży – informuje Beata Górka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Zarząd Nieruchomości Wojewódzkich dokonuje tam niezbędnych remontów i będziemy wykorzystywać tę nieruchomość do własnych celów. (mo)