Remont w Krobonoszy, tablica w Sawinie

Dlaczego przy ul. Chełmskiej w Sawinie pojawiła się tablica informująca o remoncie drogi w Krobonoszy? – zastanawiają się mieszkańcy. A kierowcy śmieją, że przed samą tablicą wyrwę w ulicy drogowcy zabezpieczyli drewnianym kołkiem.

Powiat chełmski realizuje sporą inwestycję na pograniczu gmin Wierzbica i Sawin. Nową drogę ze Święcicy przez Pniówno i od Krobonoszy do Czułczyc Dużych buduje firma BG Construction a fragment przez wieś i kolonię Krobonosze – PRD Lubartów. O remoncie niekoniecznie wiedzą mieszańcy Sawina, którzy jadąc do Chełma korzystają z trasy włodawskiej.

Być może to dla nich przy ul. Chełmskiej postawiono tablicę informującą o budowie. – Takie tablice pojawiają się zazwyczaj przy remontowanych fragmentach, a nie kilka kilometrów dalej – zauważyli mieszkańcy. – Może urzędnicy powiatu się pomylili, albo chcą pochwalić przed mieszkańcami Sawina inwestycją i milionami, które na nią pozyskali? Trochę niepotrzebnie. Bo powiat planuje przecież na przyszły rok remont drogi z Krobonoszy do samego Sawina. Ale może wtedy tablica informująca o tej budowie stanie z kolei w Krobonoszy?

Kierowcy śmieją się, że przed tablicą informującą o milionowym remoncie jest dziura jezdni. Drogowcy zabezpieczyli ją drewnianym kołkiem. Za to za tablicą jest skrzyżowanie ulicy Chełmskiej z Lubelską, którego remontu od lat nie mogą się doprosić. (reb)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here